Projekt Charytatywnych Webinarów

Projekt charytatywnych live’ów zakończony!

Miło jest zrobić dla kogoś coś dobrego, poświęcić swój czas i energię na organizację wydarzenia, które może pomóc potrzebującym. Takim wydarzeniem był projekt charytatywnych webinarów organizowany wspólnie ze studentami AWF Kraków. W ciągu ostatnich miesięcy udało nam się stworzyć 9 takich webinarów, na których łącznie uzbieraliśmy grubo ponad 10 000zł! Jesteście ciekawi jak nam poszło i o czym były live'y? Sprawdźcie sami!

Projekt charytatywnych live’ów zakończony! Przez ostatnie 3 miesiące zrobiliśmy 9 webinarów, a podczas każdego z nich zbieraliśmy pieniądze na wybrane cele charytatywne. Łącznie uzbieraliśmy grubo ponad 10 000zł! 

Projekt wpółtworzony był przez Skitourowe Zakopane.pl oraz studentów turystyki o specjalności Outdoor z Krakowskiego AWF’u, w kooperacji z zaproszonymi prelegentami, którzy zgodzili się jak najlepiej przekazać swoją wiedzę w prezentowanych obszarach.

Inicjatywą tego projektu było wykorzystanie mediów społecznościowych w celu zwrócenia uwagi na różne aspekty powiązane bezpośrednio lub pośrednio ze skiturami i użycie ich do zebrania środków na poszczególne zbiórki charytatywne lub fundacje pomagające potrzebującym.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy udało nam się stworzyć 9 webinarów, na których łącznie uzbieraliśmy grubo ponad 10 000zł! To wielki sukces więc czas na podziękowania – przede wszystkim dla studentów ostatniego roku turystyki na AWF’ie w Krakowie, którzy organizowali live’y oraz dla naszych prelegentów bez których tak zacna kwota nie zostałaby uzbierana.

A teraz przejdźmy do tematów każdego z webinarów, które wciąż możecie obejrzeć pod podanymi niżej linkami.

Jak rozpocząć zimowe wędrówki po górach? – webinar z Kacprem Tekieli

W czwartek, 17 grudnia o godzinie 19:00 na fanpage’u Mountain Climbing School zorganizowany został pierwszy live rozpoczynający cykl naszych charytatywnych webinarów. Spotkanie przeznaczone było dla osób nieposiadających zimowego doświadczenia w górach lub takich, które szukają dodatkowych praktycznych porad, ciekawostek i informacji, które pozwolą nabyć nowe umiejętności i bezpiecznie zdobyć zaśnieżone szczyty.

Podczas live’a opowiadaliśmy między innymi o tym:
❄️ Jaki sprzęt należy zabrać ze sobą na zimową wycieczkę?
❄️ Dokąd wybrać się na początek?
❄️ Czym różnią się wyjścia zimowe od letnich?
❄️ Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wędrówki?

Na te i wiele innych pytań odpowiadał Kacper Tekieli- alpinista, himalaista i instruktor wspinaczki sportowej, prowadzący liczne kursy turystyki zimowej.

? Webinar był oczywiście darmowy jednak z uwagi na szczególny czas w roku i zbliżające się Boże Narodzenie podjęliśmy decyzję o stworzeniu eSkarbonki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, dla której udało się zebrać aż 1845 zł. 

Link do zakończonej zbiórki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/…

Cały webinar wciąż możecie obejrzeć na naszym fanpage’u pod poniższym linkiem: ⬇

https://www.facebook.com/events/232671158214748

Energia w górach – przygotowanie dietetyczne do górskich wycieczek

W czwartek, 7 stycznia o godzinie 20:00 na fanpage’u Skitourowe Zakopane.pl, odbył się drugi webinar, tym razem o tematyce dietetycznej, nastawionej na porady i ciekawostki pod kątem podstaw żywieniowych i praktycznym przygotowaniu do górskich wycieczek zarówno latem jak i zimą.

Podczas live’a poryszaliśmy takie tematy:
✅  Jak przygotować się żywieniowo przed wyjściem w góry?
✅  Przekąski – czyli co ze sobą zabrać na szlaki? ?
✅  Jakie posiłki przed wycieczką/wyprawą? ? (+propozycje)
✅  Strategia odżywiania podczas długotrwałego wysiłku w górach podczas podejścia.
✅  Nawodnienie w górach (w jakich ilościach, jak często i co pić podczas aktywności oraz z czego ?- bukłak, bidon, butelka).

Wykład poprowadziła niesamowita dietetyk Marta Naczyk z Formy na Szczyt oraz Kuba Majda – zapalony wspinacz, skitourowiec jak również absolwent dietetyki.

? Postanowiliśmy wykorzystać wydarzenie do zrobienia czegoś dobrego i podjęliśmy decyzję o stworzeniu eSkarbonki dla koleżanki jednej ze studentek, dotkniętej tragedią, której w niedawnym czasie spłonął dom. W ten sposób mogliśmy dołożyć cegiełkę i przyczynić się do odbudowy jej domu. Wspólnie z widzami podczas liva zebraliśmy w sumie około 1600 zł, a wpłaty spływały nadal nawet po zakończeniu liva.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/panianii…

Splitboarding dla każdego: sprzęt, trasy – webinar

Z wielką przyjemnością zaprosiliśmy również na webinar „Od zera do Splitboardera”, który odbył się w poniedziałek 11 stycznia o 19:00 na fanpage’u Skitourowe Zakopane.pl. Zapoznaliśmy na nim uczestników z podstawami splitboardingu oraz udowodnilismy, że splitboard nie jest już tajemnicą i łatwo może stać się czyjąś zajawką.

Nasi prelegenci: Roman Złotecki – instruktor snowboardu oraz Anna Maria Klepacka – przewodnik tatrzański III stopnia, instruktor narciarstwa oraz snowboardu, magister wychowania fizycznego i fizjoterapii,

Na webinarze podpowiedzieli:
?  Skąd wziąć pierwszy zestaw splitboardowy? Jaki sprzęt wybrać?
?  Gdzie uprawiać splitboarding w Polsce?
?  Jak się przygotować do pierwszej wycieczki splitboardowej?
?  Jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą splitboarding w górach?

? W trakcie spotkania zachęcaliśmy do wpłacania datków na Fundacje Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i uzbieraliśmy 756 zł.

Link do zakończonej zbiórki: https://zrzutka.pl/b5b79b

Jak przygotować się na swój pierwszy freeride!

Wtorek 12 stycznia o 19:00 upłynął pod znakiem freeride’u. Na webinarze rozmawialiśmy o tym gdzie najlepiej pojechać, żeby zacząć przygodę z tym sportem, o odpowiedniej technice zjazdów i dlaczego ona jest tak ważna oraz o tym jakie narty wybrać i co ze sobą zabrać. Zaprosiliśmy Grześka Dendysa, żeby porozmawiał z nami o tym jak przygotować się na pierwszy freeride!

A dokładniej:
?  Czy freeride jest dla każdego?
?  Jak dobrać narty?
?  Gdzie pojechać na pierwszy zjazd?
?  Dlaczego odpowiednia technika jest tak ważna?

Grzesiek Dendys – to Instruktor wykładowca SITN PZN ze sportowym dorobkiem: wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w carvingu, organizator i uczestnik zawodów skicrossowych, reprezentował Polskę na kongresach narciarskich w składzie Demo Team Polska SITN PZN, jako kadrowicz ma za sobą starty w Pucharze Świata w carvingu.

? Podczas wydarzenia zbieraliśmy pieniądze na Fundację Szpiczak, która wspiera pacjentów zdiagnozowanych na nowotwór. Uzbieraliśmy piękną sumę 1881 zł.

Link do zakończonej zbiórki: https://zrzutka.pl/3eu94j

Pies w górach – jak zadbać o swojego czworonoga

Jeżeli podróżujesz ze swoim pupilem, koniecznie zapoznaj się ze zorganizowanym przez nas szkoleniem on-line. Ten ciekawy webinar wyjaśnił jak najlepiej przygotować psa do górskich wypadów, jakie są zasady, jaki przygotować sprzęt. Prelegenci podpowiedzieli też w jakie miejsca można wybrać się z psem oraz w jakich miejscach psy nie są akceptowane. Live miał miejsce na fanpage’u Skitourowe Zakopane.pl, w poniedziałek 18 stycznia o godzinie 19:00.

Naszymy prelegentami byli: Ania Dziedzina – prowadząca fanpage „Nela Husky Power” oraz Karina i Krystian – małżeństwo prowadzące fanpage „Razem w Górach”.

?  Tym razem zbieraliśmy środki na Fundację Przystań Ocalenie, która ma pod swoją opieką ponad 500 zwierząt. Starych, chorych, zupełnie nieadopcyjnych, niechcianych. W większości to niepełnosprawne, schorowane dziadeczki, które u nich znalazły spokojną przystań na resztę dni jakie im pozostały. Udało nam się ich wspomóc i zebrać aż 1765 zł.

Szlaki i trasy górskie, o których nigdy wcześniej nie słyszałeś

W programie live’a o podanym wyżej tytule, który odbył się 21 stycznia o 19:00, pojawiły się takie tematy jak:
?  Beskidy, Bieszczady, Tatry – najciekawsze szlaki.
?  Jak przygotować się do wędrówki w warunkach zimowych.
?  Porady i informacje dotyczące bezpieczeństwa w górach.
?  Liczne ciekawostki dotyczące turystyki górskiej.

Na wszystkie te zagadnienia odpowiedzieli nasi eksperci:

Wojciech Szatkowski – przewodnik tatrzański, autor 3 przewodników skiturowych, pracownik Muzeum Tatrzańskiego. Pokazał, że Tatry to nie tylko Morskie Oko, Rysy czy Dolina Chochołowska ale cała masa jaskiń, wodospadów i tras, na których nie spotkamy tłumów turystów, ale na których będziemy mogli poczuć się jak jedni z pierwszych wędrowców.

Waldemar Czado – ratownik bieszczadzkiej grupy GOPR, współautor przewodnika skiturowego, ultramaratończyk. Zaprezentował, jak, kiedy i gdzie najlepiej wybrać się na trekking po Bieszczadach by dać się oczarować tym terenom.

Wiesław Nowak – przewodnik beskidzki oraz leśnik, opowiedział o trasach, które na pewno zaskoczą nie jednego wprawionego turystę. Beskidy to najmłodsze pasmo górskie w Polsce kryjące wiele ciekawych miejsc, zostały one przybliżone na tym webinarze.

?  Podczas tego liva wspieraliśmy Fundację GOPR i ratowników z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Są to fantastyczni i niebotycznie odważni ludzie, którzy poświęcają swoje życie, by wielokrotnie ratować życie innych. Uzbierana suma to ok. 1000zł.

Fotografia wysokogórska – podstawy

Ten webinar dotyczył Fotografii wysokogórskiej i wszystkich podstawowych pojęć z tym związanych. Wydarzenie odbyło się w czwartek 28 lutego o 20:00 na fanpage’u Skitourowe Zakopane.pl i stworzone było dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z aparatem w górach, jak również dla zapalonych miłośników fotografii!

W czasie rozmowy dowiedzieliśmy się między innymi:
?  Czym się charakteryzuje i na co należy być przygotowanym wybierając się na górski plener.
?  Górska fotografia letnia/zimowa, sportowa i wspinaczkowa – praktyczne patenty by nie uciekł żaden kadr.
?  Logistyka sprzętowa kluczem do sukcesu – jak spakować plecak fotograficzny by wyjście w góry było przyjemnością.
?  Subiektywne zestawienie miejsc, które polecamy, jako cele fotograficzne.
?  Najlepsze pory dnia dla fotografii krajobrazowej: Złota godzina, Niebieska godzina.
?  Aplikacje do planowania zdjeć krajobrazowych w górach.
?  A także poszerzyliśmy wiedze na temat rodzajów filtrów i ich zastosowania.

Tym razem jako prelegent pojawił się u nas Adrian Jach, który uwielbia fotografie i spełnia się w fotografii gór oraz prowadzi szkolenia na ten temat.

?  Cały nasz dochód z live przeznaczony został na Hospicjum Dziecięce we Wrocławiu.
Łączna suma, którą udało nam się zebrać to 950 zł.

Cały webinar wciąż możecie obejrzeć na naszym fanpage’u pod poniższym linkiem: ⬇

https://www.facebook.com/events/397304768206524/

Live: Zabawy na śniegu dla dzieci – okiem ekspertów

4 lutego o godzinie 20:00 odbył się live pt.: “Zabawy na śniegu da dzieci – okiem ekspertów”. Webinar przeznaczony był dla rodziców, którzy nie wiedzą co zrobić, aby ich dziecko aktywnie spędziło zimę lub jak zachęcić dziecko do wyjścia z domu.

Rozwinęliśmy takie tematy jak
⛄  Bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych aktywności
⛄  Zabawy zimowe dla każdego
⛄  Zabawy na nartach

Prelegentami byli:
• Michał Kosek – góral z Białego Dunajca, od 15 lat szkolący na Nosalu w szkole Narciarskiej STRAMA.
• Małgorzata Krzystyniak – z wykształcenia nauczyciel, z pasji animator, od 2016 roku właścicielka firmy animacyjnej harcownia.pl.
• Krzysztof Jendrysik – fizjoterapeuta specjalizujący się w rehabilitacji dzieci i młodzieży, prowadzi gabinet FizjoStópki.

? Na tym wydarzeniu pieniążki zbierane były na podopiecznych fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Udało się zebrać 250zł dla dzieciaków.

Cały webinar wciąż możecie obejrzeć na naszym fanpage’u pod poniższym linkiem: ⬇

https://www.facebook.com/events/1328449480840784/

Jak dopasować swojego buta skitourowego/freeride’owego do stopy? Webinar o bootfittingu

Obdarcia w bucie, zbyt wiele luzu w śródstopiu, kiepskie krążenie w palcach po spięciu butów do zjazdu – specjalista od bootfittingu Arek Jędras opowiedział nam co zrobić, żeby nasze buty były wygodne, a stopa idealnie wypełniała buta. Mowa była o dopasowaniu butów do konkretnego modelu stopy, o wygrzewaniu nowo zakupionych butów, o najnowszych modelach i wielu wielu innych zagadnieniach. ? Webinar o powyższej tematyce odbył się 9 lutego o 19:00, jak zwykle na naszym fanpage’u Skitourowe Zakopane.pl

Prelegent:
? Arkadiusz Jędras wyłączny dystrybutor Footbalance w Polsce i na Ukrainie, właściciel www.ski-expert.pl, bootfiter, instruktor narciarstwa PZN absolwent AWF w Warszawie. ?

?  Był to ostatni live zamykający cykl webinarów charytatywnych. Celem tej zbiórki było wsparcie Fundacji Warszawskie Hospicjum dla dzieci. Wpłacone tutaj kwoty pozwalają Fundacji zakupić między innymi leki, opatrunki, paliwo, dzięki któremu dojeżdżają do domów podopiecznych, sprzęt medyczny i wiele wiele innych.

Co więcej zbiórka na to Hospicjum dziecięce jest cały czas otwarta i wciąż można wspierać ten cel. Jeżeli możecie wpłacić choćby niewielką kwotę będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie. W końcu po to robiliśmy te live’y żeby wam pomóc, a teraz wy możecie pomóc jeszcze komuś. Skitoury są fajne, ale są rzeczy ważniejsze w życiu niż dobre dopasowanie buta ?

➡  Aktywny link do zbiórki!!: https://hospicjum.waw.pl/pomagam/wplata-on-line

Podsumowując, dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tego cyklu wydarzeń, studentom AWF, prelegentom oraz przede wszystkim uczestnikom webinarów i darczyńcom, którzy wsparli finansowo poszczególne zbiórki. Bez nich cała akcja nie miałaby sensu. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w przyszłości podczas kolejnych akcji tego typu w naszym wykonaniu.

Śledźcie nasz profil na facebooku www.facebook.com/skitourowezakopane i bądźcie na bierząco ze wszystkimi newsami.

Do zobaczenia!! ???

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl