Zobaczmy co nas czeka w weekend?

Jak jest?

Ostatni tydzień był bardzo obfity w opady śniegu jak na tegoroczną zimę. W samym Zakopanem spadło aż 20 cm świeżego, białego puchu. W sumie dla wielu z Was może się to wydać zabawne, że 20 cm opad to AŻ TYLE, ale patrząc na tegoroczną zimę należy to uznać za istne szaleństwo.

Pokrywa śniegu wygląda następująco:

  •  Kasprowy Wierch- 138 cm
  •  Hala Gąsienicowa- 65 cm
  •  Morskie Oko- 72 cm

Mamy dla Was krótką relację z dzisiejszego wyjścia na Kopę Kondracką autorstwa Sebastiana Liberdy:

W dolnej części z Kuźnic do Kondratowej spoko, aczkolwiek przy zjeździe zaliczyłem dwa kamienie, od schroniska do kamienia świeżego śniegu jest do kostek, później w żlebach dość sporo ale idzie się przyjemnie. W górnej części kotła dość mocno przewiane i miejscami beton, ale nie wielka przewaga idealnego śniegu. Dzisiaj fajnie trzymało nic nie wyjeżdża. Zjazd piękny, warun miodzio”

Fot.: S. Liberda

Jak będzie?

W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych centymetrów białego puchu. W sobotę możemy nawet zaliczyć skitourę w pełnym słońcu 🙂

kas1

źródło: www.mountain-forecast.com

zak1

źródło: www.weatheronline.pl

kas2

źródło: www.yr.no

Pamiętajcie jednak, że w zeszłym tygodniu w wyższych partiach gór wiało dość mocno ( tak, że kolejka na Kasprowy była nieczynna), co spowodowało wzrost zagrożenia lawinowego- w Tatrach obowiązuje aktualnie 3 stopień.

Jeżeli nie macie pomysłu na wycieczkę zaglądnijcie na opracowane przez nas trasy. Może tam znajdziecie inspirację, żeby aktywnie spędzić weekend 🙂

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl