Bezpieczeństwo w górach, czyli wyjątkowa prelekcja już w niedziele!

W ramach niedzielnego wydarzenia p.t. „Charytatywne szkolenia skiturowe” o godzinie 14:30 w Zajeździe Górskim Kuźnice odbędzie się otwarta prelekcja o bezpieczeństwie w górach.

W ramach niedzielnego wydarzenia p.t. „Charytatywne szkolenia skiturowe” o godzinie 14:30 w Zajeździe Górskim Kuźnice odbędzie się otwarta prelekcja o bezpieczeństwie w górach.

Pierwsze skiturowe kroki „HandiCap”

„Charytatywne szkolenia skiturowe” to impreza podczas, której 40’stu zapisanych uczestników oraz 15’stu podopiecznych fundacji Handicap zrobią swoje pierwsze skiturowe kroki w górach. Oczywiście będzie to dla wszystkich wielkie wydarzenie, ale według naszego „researchu” będzie to pierwsze takie wyjście na świecie. Dzieciaki pod bacznym okiem Magdy Derezińskiej z Tatra Running już tydzień temu oswajali się ze sprzętem, żeby po raz kolejny przesunąć granice definicji „handicap” (z ang. „niepełnosprawny”).

szkolenia_handicap_1

Szkolenia na Kalatówkach

O 10:00 w małych podgrupach uczestnicy wydarzenia ruszą na Kalatówki, gdzie w Centrum Lawinowym naucza się obsługi lawinowego ABC, poruszania się w rakach z użyciem czekana i wykonywania tzw. „zakosów” czyli pokonywania stromych odcinków na nartach skiturowych. Pieczę nad uczestnikami będą mieć instruktorzy tacy jak Kamil Kluś (przewodnik tatrzański), Ania Figura (mistrzyni świata), Magda Derezińska-Osiecka (V-ce mistrzyni świata), Marcin Dziubas (przewodnik tatrzański), Kasia Figura, Ewelina Zwijacz-Kozica (ratowniczka TOPR), Sebastian Limberda, Grzegorz Wiercioch (ratownik TOPR) i Helena Rząsa.
Kiedy amatorzy skituringu będą odkrywać kolejne sekrety turystyki wysokogórskiej podopieczni fundacji HandiCap wystartują w małych zawodach o nazwie „skiturowa sztafeta”. Ich zadaniem będzie pokonanie wyznaczonego toru w jak najszybszym czasie. Każdy ze startujących otrzyma w nagrodę czapkę firmy Deuter i pyszne naleśniki w Hotelu Górskim Kalatówki.

szkolenie-lawinowe2

Otwarta prelekcja o bezpieczeństwie

Po zakończeniu szkoleń uczestnicy wspólnie zjadą do Zajazdu Górskiego Kuźnice, gdzie będzie czekać ciepły posiłek, a tuż po nim prelekcja. Aktualnie jedyna kobieta w TOPRze Ewelina Zwijacz-Kozica wraz z zawodowym ratownikiem TOPR Grzegorzem Wierciochem zdradzą tajniki jak bezpiecznie poruszać się po Tatrach. Prelekcja ma charakter otwarty i nie wymagane są wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji na stronie wydarzenia FB

Przyjaciele eventu

Organizator: Skitourowezakopane.pl
Współorganizatorzy: Tatra Running, Skitour School
Partnerzy: TOPR, Zajazd Górski Kuźnice, Hotel Górski Kalatówki, Deuter, batony Zmiany Zmiany, Chilli Sport, Tatra Trade

szkolenia_handicap_2
WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl