Ruszyły zapisy na XI Polar Sport Skitour im Basi German

Kojarzycie kultowe już zawody Polar Sportu w Zawoi? Przyjazna atmosfera, dobrze przygotowana trasa i średnio-łatwy poziom trudności zawodów przyciągają rok w rok coraz większą ilość zawodników. W tym roku już po raz dziewiąty dziesiątki skiturowców stanie na starcie, a oto jakie informacje otrzymaliśmy w press info od organizatorów:

Ruszyły zapisy do XI Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 5 marca 2016 roku skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza od kilku lat wpisuje się w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie, której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższenia.
Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, koszulkę termoaktywną oraz możliwość udziału w losowaniu nagród, których wartość przekracza 50 tyś zł.

W ramach pakietu startowego organizatorzy przygotowali w tym roku zawojskie zbyrcoki czyli góralskie dzwonki, które otrzyma każdy zawodnik po przekroczeniu linii mety, a także pamiątkowe koszulki i okolicznościowe naklejki. Na zwycięzców czekać będą pokaźne dzwonki wyprodukowane specjalnie na tę okazję przez zawojskiego rzemieślnika.

Jedenasta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja do spotkania towarzyskiego ale również możliwość porówna się z najlepszymi zawodnikami z Polski, Czech oraz Słowacji.

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc podopiecznym z domów dziecka.

Start zawodów zaplanowano na 5 marca (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji PKL Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 16 w Karczmie Styrnol.
Już dziś zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w imprezie.

Więcej informacji na temat zawodów łącznie z programem, regulaminem, zapisami znajduje się na stronie www oraz Facebooku

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl