Zima 2015/16 – starcie drugie!

W Tatrach po śniegu już praktycznie nie ma śladu. Za dnia temperatura w mieście sięga 12 stopni, dlatego szanowna Pani zima postanowiła przypomnieć nam o swoim istnieniu. Od soboty nadejdzie mocna zmiana pogody!

W Tatrach po śniegu już praktycznie nie ma śladu. Za dnia temperatura w mieście sięga 12 stopni, dlatego szanowna Pani zima postanowiła przypomnieć nam o swoim istnieniu. Według większości prognoz w sobotę (14.11.15) nastąpi mocne ochłodzenie, górach spadnie śnieg, temperatura spadnie w okolicach Kasprowego do -8 stopni (odczuwalna -18!) i co najważniejsze będzie wiało! Synoptycy przewidują porywisty wiatr, który momentami osiągnie nawet 90 kilometrów na godzinę. Wybierając się na wycieczkę warto przygotować się na ciężkie warunki lub odpuścić niebezpieczne szlaki wysoko górskie. Wiatr, śliski teren i słaba widoczność to dobry pretekst żeby iść na „herbatkę” do schroniska.

sniegowe chmury


„Cirrocumulus na niebie zwiastunem nadchodzącego frontu, śnieżnego…”
Foto: Michał Trzebunia

Oczywiście jak to zawsze bywa i drugi opad śniegu zejdzie w kilka dni, jednak jak mawiają starzy górale – po drugim przyjdzie halny i trzeci śnieg zostanie. Uwidzimy jak będzie, a póki co przedstawiamy poniżej zestawienie różnych prognoz.

PROGNOZA POGODY
WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl