28 Lutego zorganizujemy skiturowe szkolenie dla początkujących!

Jesteś początkującym skiturowcem i chcesz poznać tajniki najpiękniejszego sportu na świecie? Chciałbym spróbować skituringu po raz pierwszy? Zapraszamy na szkolenia!

Skituring w Tatrach to najpiękniejszy sport na świecie! Każdy dzień na „fokach” jest niezapomniany. Każda podróż, to podróż życia. To właśnie chcemy Wam pokazać! 

28 lutego w Zakopanem zorganizujemy nasze pierwsze szkolenia skiturowe dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym wspaniałym sportem. Pokażemy jak poruszać się na fokach, opowiemy jak dobierać sprzęt i nauczymy jak korzystać z lawinowego ABC (detektor lawinowy, sonda do szukania zasypanych i łopata). Oczywiście osoby bardziej zaawansowane również mogą wziąć udział w wycieczce, ale bardziej w formie „motywatora dla początkujących” 🙂

KOSZTY
10zł – koszt uczestnictwa osoby z własnym sprzętem skiturowym i lawinowym
30zł – koszt uczestnictwa osoby bez sprzętu (20zł to koszt kompletu skiturowego, 10zł lawinowego abc)

CO JEST W CENIE ?
– Zajęcia z Przewodnikami Tatrzańskimi: Nauka podstaw chodzenia i zjazdu na skiturach oraz obsługa lawinowego abc przy wykorzystaniu centrum lawinowego na Kalatówkach
– Wspólna wycieczka na Kalatówki
– Ciepły poczęstunek w Zajeździ Górskim Kuźnice
– Wypożyczenie sprzętu skiturowego (dla osób wpłacających 30zł)

HARMONOGRAM
09:00 – 10:00 – Dopasowanie sprzętu – 3 dni przed eventem wyślemy do każdego uczestnika maila, o której ma się zgłosić i do której wypożyczalni (Tatra Trade lub Chilli Sport).
10:00 – 10:30 – Spotkanie w Kuźnicach – przekazanie podstaw dotyczących techniki podchodzenia na skiturach
10:30 – 11:30 – Wycieczka z Kuźnic na Kalatówki – W trakcie podejścia instruktorzy będą pomagać w poprawie techniki właściwego „foczenia”
11:30 – 13:00 – Na Kalatówkach ćwiczenia z obsługi sprzętu takiego jak czekan, raki, lawinowe abc (detektor, łopata, sonda)
13:00 – 13:20 – Szybki wykład na temat „przepinania sprzętu”, czyli przygotowania sprzętu do zjazdu i samego zjazdu.
13:20 – 14:00 – Powolny zjazd do Kuźnic
14:00 – 15:00 – Ciepły posiłek w „Zajeździe Górskim Kuźnice” i „prelekcje” nt. skiturowych podróży.
PS: na wycieczkę pójdzie z nami grupa dzieciaków z fundacji. To będzie ich pierwsze skiturowe wyjście w góry i o ile nam wiadomo pierwsze takie wyjście na świecie. Nie ma rzeczy niemożliwych!

DLA KOGO?
Szkolenia są przeznaczone dla osób w każdym wieku, a jedynym wymogiem jest umiejętność jazdy na nartach w co najmniej stopniu podstawowym. Innymi słowy trzeba mieć w 100% opanowane skręcanie i hamowanie. Trasa zjazdu będzie bardzo prosta, ale porządne podstawy to konieczność!

ZAREZERWUJ MIEJSCE, ZADAWAJ PYTANIA
Ze względów technicznych i logistycznych ilość miejsc na szkolenia jest ograniczona i jest ich tylko 40. Rejestracja odbędzie się poprzez formularz online, do którego link podamy na początku grudnia. Zapraszamy do dołączania na stronę wydarzenia, ponieważ to tam link zostanie opublikowany w pierwszej kolejności. Również jest to miejsce do zadawania pytań, na które chętnie odpowiemy 🙂

TRASA WYCIECZKI – VIDEO
Trasa na Kalatówki jest najprostsza z możliwych. Zarówno podejście jak i zjazd nie powinny stanowić problemu dla nikogo kto umie jeździć na nartach w co najmniej stopniu podstawowym.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl