Zima – podejście trzecie – prognoza na 20 – 22.11

Pani Zima znowu straszy w Tatrach i wygląda na to, że czeka nas kolejny weekend spod znaku "ciężki warunków w górach".

Pani Zima znowu straszy w Tatrach i wygląda na to, że czeka nas kolejny weekend spod znaku „ciężki warunków w górach”. Dzisiaj (tj. 19.11) na wysokości 2500 m.n.p.n ponownie pojawił się śnieg i według prognoz będzie go przybywało – przez najbliższe 2 dni ok. 30cm. Śnieg pojawi się również w niższych partiach gór, a na weekend planowane jest poważne ochłodzenie sięgające do -10 stopni. Jeżeli wybieracie się na wycieczkę wysokogórską, to koniecznie zabierzcie ze sobą raki!

Screen Shot 11-19-15 at 06.04 PM
Screen Shot 11-19-15 at 06.16 PM
Screen Shot 11-19-15 at 06.21 PM

Czy to już zima?

Widząc piękne ikonki śnieżynek na pogodowych mapach pozostaje jedno pytanie – „Czy to już zima?”. Z przykrością odpowiadamy – „nie… jeszcze nie”, ale spokojnie – ma jeszcze czas żeby przyjść. Ciekawostką są natomiast Alpy, gdzie o tej porze roku zazwyczaj był już śnieg, a trasy wypełniali zawodnicy przygotowujący się do sezonu. Obecnie zamiast zawodników trasy wypełniają hodowcy kóz i krów 🙂

Screen Shot 11-19-15 at 06.24 PM
Kamera pochodzi z serwisu skiinfo.pl

Więcej aktualnych komunikatów ze szlaków znajdziecie na stronie TPN’u

Update z soboty

Zima nas miło zaskoczyła i pojawiła się również w mieście. Obecnie leży 7 cm świeżego śniegu, a na szlakach jest bardzo ślisko.
pole2

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl