Za kilkanaście dni rozpoczynają się Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem!

13. Spotkania z Filmem Górskim to międzynarodowa Impreza filmowo – outdoorowa dla miłośników gór i sportów ekstremalnych. Przedstawiamy bogaty program festiwalu.
FILM GORSKI_728x90pix

Za kilkanaście dni rozpoczynają się Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem!

Jest to coroczny festiwal o tematyce outdoorowej dedykowany wszystkim miłośnikom sportów górskich, również w tej ekstremalnej odsłonie.

Trzynasta już edycja tego festiwalu startuje dnia 30.08 i potrwa do 03.09.

Główne punkty festiwalowego programu:

Przede wszystkim premiery najlepszych filmów górskich z kilkunastu krajów (SzFG jest jedynym festiwalem z Polski, który przynależy do prestiżowego stowarzyszenia The International Alliance for Mountain Film) oraz spotkania z reżyserami. Oprócz tego obejrzeć będzie można pokazy najlepszych filmów archiwalnych o tematyce górskiej pozyskanych dzięki współpracy z TVP Historia.

zdjecie (1)

Niemałą atrakcją będzie wycieczka „retro” prowadzona przez góralskich przewodników z udziałem kapeli góralskiej i aktorów z Teatru Witkacego w Zakopanem. Poczujmy klimat wycieczek z początku XIX wieku, kiedy na szlakach tatrzańskich można było spotkać Witkiewicza i Chałubińskiego z najsławniejszym chyba góralem tamtych czasów, Janem Krzeptowskim Sabałą.

zdjecie (6)

W centrum festiwalowym; tj na Równi Krupowej w Zakopanem odbędą się także liczne spotkania. Między innymi zostanie poruszona tematyka praw dzieci w Nepalu i pomocy rozwojowej dla tamtego regionu.

Planowane są również spotkania z psychologami, lekarzami oraz przewodnikami. Tematem tych dyskusji będą góry, jako przestrzeń profilaktyki ryzykownych zachowań młodzieży. Góry są miejscem magicznym i pełnym pozytywnych mocy, warto więc spojrzeć na nie również z tej strony.

Skoro będą pokazy filmów nie może zabraknąć również miejsca na literaturę górską. Na festiwalu zapoznamy się z najnowszymi książkami o tematyce górskiej, a dla fanów dawnych dziejów polecamy spotkania o tematyce historycznej związanej z literaturą i górami.

zdjecie (3)

Przydatne nie tylko dla typowych „gadżeciarzy”, ale dla wszystkich chodzących po górach – kiermasz ze sprzętem outdoorowym. Będzie można nie tylko zrobić zakupy ale również obejrzeć testy i pokazy sprzętu outdoorowego: namioty, raki, czekany, czołówki i wszelkie inne akcesoria przydatne w górach. Do tego cała gama odzieży outdoorowej – trzeba to sprawdzić!

Wspinaczka to piękny sport, więc nawet jeśli się nie wspinasz zapraszamy na ZAKO BOULDER POWER, czyli Puchar Polski we wspinaniu na outdoorowej ściance wspinaczkowej. Gwarantujemy emocje i dobrą zabawę, a może początek nowej pasji?

zdjecie (11)

Skoro mowa o emocjach, to porządną ich dawkę dostaniemy oglądając pokazy Trickline Games na highlin’ie, czyli linie rozwieszonej ponad Krupówkami.

zdjecie (14)

Nie może zabraknąć tematyki bezpieczeństwa w górach – a tą zapewni Akademia Górska z PZU i szkolenia w Tatrach z największymi autorytetami górskimi (ratownikami TOPR, międzynarodowymi przewodnikami górskimi IVBV).

Jak widać program Spotkań jest bardzo bogaty, ale wisienką na torcie będą znane wszystkim górołazom  nazwiska, które uświetnią festiwal: Andrzej Bargiel, Darek Załuski, Marek Kamiński, Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Gerlinde Kaltenbrunner, Ewa Wachowicz, Leo Houlding oraz Peter Hamor.

Zapraszamy!

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl