Wielkie nazwiska na Spotkaniach z Filmem Górskim w Zakopanem.

Niecały tydzień dzieli nas od Spotkań z Filmem Górskim. Tegoroczną edycję zaszczyci kilka bardzo znanych w środowisku górskim osób. Zobaczcie listę gości wraz z krótkim opisem ich działalności górskiej.

Niecały tydzień dzieli nas od Festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. Tegoroczną edycję zaszczyci kilka bardzo znanych w środowisku górskim osób. Zobaczcie listę gości wraz z krótkim opisem ich działalności górskiej;

Andrzej Bargiel

Tego Pana chyba nie musimy nikomu przedstawiać, przypomnijmy jednak jego największe sukcesy.

Na swoim koncie ma takie górskie i skialpinistyczne wyczyny jak skompletowanie „Śnieżnej Pantery” w rekordowym czasie,  pierwszy w historii zjazd na nartach z Broad Peak’u, rekordowo szybkie zdobycie oraz zjazd z wierzchołka Manaslu, zjazd z Shishapangmy.  Jego ostatni projekt; najtrudniejszy w dotychczasowej karierze dotyczy zdobycia oraz zjazdu na nartach z K2. Opowie nam o nim właśnie na Festiwalu.

Kiedy i gdzie? Sobota, 2 września, godzina 20:00 – 21:30, Duży namiot

Ekipa wyprawy na K2 – Janusz Majer, Janusz Gołąb, Darek Załuski, Krzysztof Wielicki, Jerzy Natkański, Artur Malek, Kacper Tekieli, Piotr Tomala, Rafał Fronia i Krzysztof Wranicz.
Himalaiści opowiedzą o niedawnej, letniej wyprawie i planach zimowego podboju ostatniego i najtrudniejszego ośmiotysięcznika niezdobytego zimą.

Kiedy i gdzie? Piątek, 1 września, godzina 19:30 – 21:00, Duży namiot

Gerlinde Kaltenbrunner

Pierwsza zdobywczyni Korony Himalajów, czyli wszystkich 14 ośmiotysięczników. Wszystkich wejść dokonała bez użycia dodatkowego tlenu, a co więcej – bez wsparcia tragarzy!

Kiedy i gdzie? Piątek, 1 września, godzina 21:00 – 22:30, Duży namiot

Anna Figura

Zakopiańska skialpinistka i biegaczka. Mistrzyni Świata i Europy w narciarstwie wysokogórskim, wielokrotna medalistka Pucharu Świata oraz Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Na swoim koncie ma zwycięstwo w Biegu Ultra Granią Tatr 2015 i Südtirol Ultra Skyrace 2014 we Włoszech. W 2015 roku zajęła I miejsce w ekstremalnym biegu Elbrus Race, wbiegając na wierzchołek Elbrusa (5642 m n.p.m.) w 4 godz. 22 min. oraz ustanowiła kobiecy rekord wejścia na Mont Blanc (4810 m n.p.m.) – 5 godz. 17 min. Poza pobijaniem rekordów zajmuje się przewodnictwem tatrzańskim, jest również instruktorką narciarstwa.

Gdzie i kiedy? Środa, 30 sierpnia, godzina 18:15-19:15, kino Giewont.

Marek Kamiński.

Pierwszy i do tej pory jedyny człowiek na świecie, który zdobył dwa bieguny ziemi w jednym roku.

Kiedy i gdzie? Niedziela, 3 września, godzina 15:00 – 16:30, Duży namiot

Oprócz nich na Spotkaniach z Filmem Górskim pojawią równie mocne nazwiska; Ewa Wachowicz, Leo Houlding, Krzysztof Starnawski, Karl Gabl, Tomek Nodzyński, Peter Hamor i Michal Sobovcik, Kacper Tekieli, Marek Holecek, Kinga Ociepka- Grzegulska, oraz Szymon Styrczula Maśniak.

21083177_1642877419057323_2302925785132789892_o

O wszystkich festiwalowych Gościach można przeczytać na oficjalnej stronie Spotkań.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl