Coast Mountain Epic- niesamowita podróż matki z córką przez Kanadę

Matka z córką, 2300 km, 6 miesięcy- piękna i niezwykle wymagająca podróż na nartach!

W niezwykłą podróż początkiem marca wyruszyły Martina i Tania Halik. Matka z córką przemierzają wybrzeże British Columbia na nartach. Liczącą 2300 km trasę planują pokonać  w 6 miesięcy. Na ich blogu czytamy między innymi: To będzie niezwykle trudna wyprawa- ponad 2300 km drogi, przebiegającej przez największe lodowce na tej szerokości geograficznej. Warunki jakie na nas czekają będą trudne- niskie temperatury, burze śnieżne. Dodatkowymi zagrożeniami są szczeliny lodowcowe, lawiny, rwące rzeki oraz przy niewystarczającej pokrywie śnieżnej- przeprawa przez gęste krzaki.

Dziewczyny przyznają, że ten projekt to przygoda, która odmieni ich życie na zawsze. Mają świadomość, że jest to najtrudniejsza wyprawa z jaką kiedykolwiek się zmierzyły.
Chcą w ten sposób zachęcić innych, a w szczególności kobiety do wyjścia z ciepłego domu i poznania swojego „podwórka”, przesunięcia granicy komfortu.

Z ostatnich doniesień na Facebooku wynika, że do końca zostało im już nieco ponad 200 km.
Trzymamy kciuki!

Zachęcamy Was wszystkich do śledzenia postępów w wyprawie na Facebook’u i stronie 🙂

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl