Skitury, góry i historia, czyli event p.t. „Pamiętamy o Karłowiczu” już 7 lutego!

Miło nam poinformować, że razem ze Stowarzyszeniem im. M. Karłowicza oraz Miastem Zakopane w przeddzień rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza zorganizujemy event pełny skituringu, Tatr i historii sprzed ponad 100 lat! W niedzielę 7 lutego wydarzenie rozpocznie darmowa wycieczka skiturowa, a następnie przeniesiemy się na Rówień Krupową gdzie odbędzie się rekonstrukcja akcji lawinowej oraz projekcja filmu o ratownikach Tatrzańskich. Zapraszamy!

Górski początek

W niedzielny poranek wydarzenie otworzy wycieczka skiturowa z Kuźnic pod Kamień Karłowicza przy Małym Kościelcu, gdzie fani narciarstwa turowego spotkają się w samo południe aby oddać hołd zmarłemu artyście.
O godzinnie 08:00 grupa max 12 osób pod opieką licencjonowanego przewodnika ruszy z Kuźnic przez Kasprowy Wierch i zjedzie pod Kamień Karłowicza. Wycieczka jest darmowa i przeznaczona dla osób, które chodzą już „fokach” (należy zabrać harszle). Niemniej jednak, ze względu na ograniczoną ilość miejsc należy zapisać się poprzez poniższy formularz

Dla osób, które na wycieczke chciałyby pójść na nogach spotkanie odbędzie się o 8:45 w Kuźnicach i ruszy przez Halę Gąsienicową pod Kamień Karłowicza. Wycieczka również jest darmowa i zalecane jest zabranie raków i kijków. Formularz zapisów poniżej

Dla osób, które w ten wyjątkowy weekend chciałyby postawić pierwsze skiturowe kroki partner wydarzenia firma Skitour School przygotowała sobotnie szkolenia. Szczegóły dostępne >>tutaj<<

boczan_2
Trasa podejściowa na Halę Gąsienicową uchwycona przez Ariela Wojciechowskiego

Na dole niniejszego tekstu znajdują się wszystkie informacje dotyczące niedzielnej wycieczki.

Rekonstrukcja akcji ratunkowej

18:00 na Górnej Równi Krupowej (w okolicach restauracji Toscana) będzie miała miejsce inscenizacja akcji ratunkowej sprzed 100 lat! W wydarzeniu wezmą udział ratownicy TOPR-u oraz aktorzy, wszyscy będą przebrani w dawne stroje, by całości wydarzenia nadać charakter czasów minionych. Przedstawienie zakończy pokaz teraźniejszej akcji ratowniczej z użyciem dostępnych „cudów techniki”.

rekonstrukcja
Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Tatrzańskiego

Filmowe zakończenie

Po akcji rekonstrukcyjnej, w restauracji Toscana będzie miała miejsce projekcja filmu Jakuba Brzosko o ratownikach tatrzańskich pt. „Ojcowie i synowie” oraz prelekcja poświęcona postaci Mieczysława Karłowicza. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest rejestracja online. Formularz zapisów:

Narodziny tradycji

Celem, który przyświecał nam podczas tworzenia tego innowacyjnego wydarzenia było marzenie o stworzeniu nowej, pięknej tradycji w Zakopanem. Tradycji pamięci o tych, którzy w górach zostali już na zawsze, a także uwrażliwienia turystów na niebezpieczeństwa czyhające w górach i ukazanie współczesnych możliwości ratownictwa lawinowego.

Przyjaciele eventu

Partnerzy: TOPR, Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie, Skitour School, restauracja Villa Toscana, Twoje Wino, Future Tech
Patroni medialni: Tygodnik Podhalański, Infogram, Podhale24, Program „Pod Tatrami”

czarny-staw

Szczegóły niedzielnej wycieczki

WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU
Osoby, które nie maja swojego sprzętu mogą go wypożyczyć w Tatra Trade (rondo Kuźnickie), gdzie na hasło „Karłowicz” wypożyczenie kompletu sprzętu skiturowego będzie kosztować 60zł (standardowa cena to 90zł). W celu rezerwacji sprzętu prosimy o bezpośrednio kontakt z wypożyczalnią:
E:mail: tatratrade@tatratrade.com.pl
Telefon: +48 18 20 134 28

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ ?
Wycieczka przeznaczona jest dla osób, które co najmniej znają podstawy skituringu, czyli:
• wiedzą jak obsługiwać sprzęt skiturowy
• wiedzą jak poprawnie i bezpiecznie podchodzić na nartach
• zjeżdżały już na nartach skiturowych, a narciarstwo alpejskie opanowały w stopniu ponad podstawowym
Dla osób, które będą stawiały pierwsze kroki na skiturach partner wydarzenia – firma skitour school przygotowała na sobotę szkolenia dla początkujących. Po odbyciu takich szkoleń, śmiało można ruszać na wycieczkę, a specjalnie dla sobotnich kursantów zarezerwowanych jest 6 miejsc na darmową wycieczkę. Szczegóły szkoleń: http://skitourschool.pl/portfolio/szkolenie-i-wyci…

WYJŚCIE INDYWIDUALNE
Osoby, które będą wchodziły indywidualnie – spotkają się z grupą o godzinie 12:00 pod Kamieniem Karłowicza, gdzie organizatorzy przygotowali symboliczną akcję upamiętniającą czołowego polskiego kompozytora.

WARUNKI REZERWACJI
• Uczestnictwo w wycieczce jest bezpłatne
• Jedyna kwota, którą uczestnik musi ponieść to bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego – 5zł
• Jeżeli uczestnik, który się zarejestruje nie będzie mógł się pojawić na wycieczce to bardzo prosimy o informacje z prośbą o wykreślenie z listy lub własnoręczne usunięcie biletu w systemie evenea
• Spotkanie z przewodnikami odbędzie się przed wypożyczalnią Chilli Sport w Kuźnicach (na przeciwko Yurta bar). O 8:45 następuje podział na podgrupy według listy rejestracyjnej i wyruszenie na wycieczkę.
• Każdy uczestnik, który wypożycza sprzęt również o 8:45 musi przyjść pod Chilli Sport i być gotowym do wycieczki (dopasowanie sprzętu w wypożyczalni może trwać nawet 20-30 minut)

TRASA WYCIECZKI i PODZIAŁ NA PODGRUPY
Wszyscy uczestnicy zostaną podzieleni na 4 dziesięcioosobowe podgrupy. Podział odbędzie się na postawie posiadanych umiejętności zjazdowych, skiturowych oraz wieku.
• Grupa średnio-zaawansowana – trasa z Kuźnic przez Kasprowy Wierch na Kamień Karłowicza
• Grupa początkująca – trasa z Kuźnic przez Dolinę Jaworzynki lub Boczań na Halę Gąsienicową, a następnie Kamień Karłowicza
Uwaga: O ostatecznej trasie decyduje przewodnik w dniu wycieczki

A GDYBY NIE BYŁO ŚNIEGU?
To mamy plan B!
Jeżeli na szlakach nie będzie wystarczającej ilości śniegu przez co wycieczka skiturowa stanie się niemożliwa, to przewodnicy poprowadzą grupę „na nogach”. Na pieszą wycieczkę zalecamy zabranie raczków turystycznych i kijków.

REGULAMIN
Regulamin wycieczki dostępny jest tutaj
Każda osoba rejestrująca się na wycieczkę akceptuje powyższy regulamin i wszystkie założenia imprezy. Osoby, które nie akceptują warunków organizatorów prosimy o nie zapisywanie się na event.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl