Skitourowe Zakopane na Snow Expo w Warszawie!

Już w najbliższy weekend (26-27.X) PGE Narodowy w Warszawie stanie się areną Snow Expo 2019; zimowych targów odzieży, sprzętu oraz akcesoriów narciarskich, snowboardowych i turystycznych.

Już w najbliższy weekend (26-27.X) PGE Narodowy w Warszawie stanie się areną Snow Expo 2019; zimowych targów odzieży, sprzętu oraz akcesoriów narciarskich, snowboardowych i turystycznych.

To już czwarta edycja targów.  Ale targi to nie jedyne atrakcje które będą na Was czekać na Stadionie Narodowym. Nie zabraknie również znamienitych gości i ich prelekcji. Wystąpią m.in. Andrzej Bargiel,Kinga Baranowska, Maryna Gąsienica-Daniel, Karolina Reimen-Żerebecka, Zuza Witych, Andrzej Mecherzyński-Wiktor i inni.

Nasz lawinowy wykład oraz prelekcja

Będziemy także i my!  Serdecznie zapraszamy na nasz wykład: „Lawiny – 10 zasad, które ratują życie w górach”.  Na wykład zapraszamy 26.10 o godzinie 10:00 pod Scenę Biznes Klub (poziom 0). Podczas wykładu poznacie najważniejsze zasady, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństw podczas górskich wypraw, a także dowiecie się, co robić w sytuacji zagrożenia.

Z kolei w niedzielę zapraszamy na prelekcję i film „10 nieznanych miejsc skiturowych w Polsce i Europie”. Na skiturowej mapie Europy, a także Polski, wiele jest miejsc wciąż dzikich i nieodkrytych, często kojarzących się z innym, na pewno nie górskim i mroźnym klimatem. Pokażemy Wam, w jakie nieoczywiste rejony wybrać się, aby nieco uciec od cywilizacji, a przy tym cieszyć się pięknymi krajobrazami i świetnymi trasami. Wpadajcie na Stadion PGE Narodowy, na salę kinową (poziom -1). Prelekcja odbędzie się 27.10, o godzinie 15:30.

Wpadnij na stoisko!

Na targach Snow Expo pojawi się również stoisko SkitouroweZakopane.pl x SkitourSchool, gdzie będziecie mogli dowiedzieć się więcej na temat lawin, bezpieczeństwa w górach, sprzętu górskiego oraz szkoleń i obozów, które organizujemy wspólnie ze Skitour School.

Warsztaty lawinowe – zajęcia praktyczne!

Dodatkowo zapraszamy na warsztaty lawinowe w formie zajęć praktycznych, które odbędą się 26 oraz 27 października (sobota i niedziela) w następujących godzinach: od 10 do 18 w sobotę, od 10 do 16 w niedzielę. Zajęcia będą odbywać się co 2 godziny, czyli łącznie 4 warsztaty w sobotę (10, 12, 14, 16) oraz 3 w niedzielę (10,12,14). Każdy cykl potrwa 1,5 godziny, podczas których pracując w małych grupach dowiecie się między innymi:
– czym są lawiny i jak powstają
– jak efektywnie wyznaczyć linię podejścia i zjazdu
– jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych
– jak unikać lawin – analizy wypadków lawinowych w Tatrach

Innymi słowy, tym razem nie będziemy biegać z detektorami, to zostawimy sobie na zimę, chcemy Was nauczyć jak planować wycieczki, analizować podejście i zjazdy i finalnie jak jechać, żeby zmniejszyć ryzyko uruchomienia lawiny. To nie jest szkolenie lawinowe, to jedynie przedstawienie wąskiego wycinka nauki o poruszaniu się w górach.


Miejsce warsztatów: PGE Narodowy, poziom 0, na stoisku Skitourowe Zakopane

Bilety na Snow Expo

Wstęp na nasze warsztaty jest bezpłatny, jednak wejście na SNOW EXPO wymaga zakupu biletów – BILETY NA SNOW EXPO
A program imprezy znajdziecie poniżej:

PROGRAM_SNOW_2019

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl