Siedemnasta edycja kultowych zawodów narciarskich w stylu retro na Kalatówkach!

Tradycyjnie już w Lany Poniedziałek (w tym roku- 6 kwietnia) w Suchym Żlebie na Kalatówkach odbywają się zawody na Starym Sprzęcie Narciarskim „O Wielkanocne Jajo” imienia Krystyny Behounek, która była wieloletnią Kierowniczką Schroniska na Kalatówkach. W tym roku to już siedemnasta edycja zawodów, która od małych kameralnych rozgrywek, rozrosła się do rangi głośnej międzynarodowej imprezy.

Mimo, że już mamy wiosnę, to w Tatrach panują idealne warunki do uprawiania białego szaleństwa. Warunki w Suchym Żlebie na Kalatówkach gdzie rozgrywane będą zawody są rewelacyjne.

Imprezę rozpoczyna prezentacja zawodników. Jest to okazja by podziwiać stroje z minionej epoki- eleganckie damy w muślinowych sukniach i kapeluszach z woalką, przedwojenni eleganci przywdziani we fraki i meloniki. Są też panowie przebrani za pionierów turystyki tatrzańskiej – w skórzanych kurtkach, wełnianych swetrach i narciarskich pumpach. Wszyscy obowiązkowo wyposażeni w oryginalne drewniane narty jakich nie powstydziłby się Mariusz Zaruski czy Józef Oppenheim.

Program imprezy:

10:00 – 11:30 – zapisy do konkurencji narciarskich
11:35 – 12:00 – prezentacja zawodników
12:00 – 13:00 – jazda stylowa
13:00 – 14:00 – slalom równoległy
14:30 – ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

n21-01
WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl