Najlepsze chwile skitourowe!

Zaraziłeś się już skitouringiem? A może dopiero zastanawiasz się żeby spróbować? Obejrzyj nasz filmik i przekonaj się, że na skiturach czeka Cię wspaniała przygoda!

W ostatnich latach możemy zaobserwować, że skitury zdobywają coraz większą popularność. Dlaczego?

Skitury to forma górskiej turystyki zimowej, która szturmem podbija serca narciarzy znudzonych jazdą po stoku. Sport ten przemawia również do zaawansowanych turystów, którzy również zimą chcieliby odkrywać uroki naszych (i nie tylko) gór. Skitury to kwintesencja wolności w górach – nic więc dziwnego, że zbiera coraz większe grono wielbicieli. Każda wycieczka skiturowa oferuje nam niezapomniane chwile, przeżycia, które później przerodzą się w piękne wspomnienia. Skitury to przygoda, która pozwala nam oderwać się na moment od codziennych obowiązków, problemów, zadań. To chwila tylko dla nas, okazja do tego żeby poczuć, co jest w życiu istotne a co mniej ważne. Dla nas skitouring to nie tylko sport, wysiłek, endorfiny i piękne widoki. To prawdziwa pasja.

Magic moments skitourowych wycieczek.

Zobaczcie poniższy filmik, który prezentuje nasze „magic moments” czyli najlepsze ujęcia ze skiturowych wycieczek. Tych szybkich i krótkich, oraz całodniowych wyryp, po których człowiek odczuwa to dziwnie satysfakcjonujące zmęczenie.

W filmie wykorzystano nagrania lektorów:

Ed Viesturs:
Himalaista pochodzenia amerykańskiego. Na swoim koncie ma Koronę Himalajów, czyli wszystkie 14 ośmiotysięczników. Na każdy z nich wszedł bez użycia butli z tlenem.
Alison Levine:
Zdobywczyni Korony Ziemii czyli wszystkich najwyższych szczytów na każdym kontynencie. Zdobyła również Bieguny północny i południowy. Amerykanka, podróżniczka, sportowiec. Jest również współtwórcą oraz producentem wykonawczym projektu The Glass Ceiling. Jest to dokument o pierwszej kobiecie szerpie, która zdobyła Mount Everest. Artykuł o tym niezwykłym  projekcie możecie przeczytać TUTAJ

Zapraszamy również do przeczytania naszych artykułów oraz poradników o skitouringu:
https://skitourowezakopane.pl/2017/01/a-co-to-ten-skitouring/

Jak spakować plecak na wycieczkę skitourową:
https://skitourowezakopane.pl/2017/03/poradnik-skiturowy-1/

Sprzęt do skitouringu:
https://skitourowezakopane.pl/2017/03/poradnik-skiturowy-3/

Technika podchodzenia na nartach:
https://skitourowezakopane.pl/2017/03/poradnik-skiturowy-4/

Technika robienia zakosów:
https://skitourowezakopane.pl/2017/04/poradnik-skiturowy-5/

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl