Koniec Sezonu 2020

Skitourowcy; świeżaki i weterani!
Od 4 maja 2020 szlaki dla skiturowców są zamknięte

30 kwietnia na konferencji Szymon Ziobrowski – Dyrektor tatrzańskiego Parku Narodowego oficjalnie ogłosił, że pomimo ponownego otwarcia parku dla turystów pieszych, sezon skiturowy jest zakończony i nie można poruszać się na nartach. Tę samą informacje park opublikował 3 dni wcześniej na swojej stronie. W oficjalnym komunikacje pisze

„Po konsultacji z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym informujemy, że TPN jest już w tym sezonie zamknięty dla narciarstwa (w tym skiturowego).”

A Rysy?

W ubiegłbym roku dopiero 29 kwietnia zostały zamknięte Tatry dla skiturowców, ale z jednym ale. Co roku jedynym szlakiem, który był jeszcze otwarty w maju były Rysy. Niestety tym razem i słynną Rysą nie pozjeżdżamy.

Telefonicznie pytacie czy zakopiańczycy stosują się do zakazu i czy można „cichaczem” pochodzić?

Możemy wypowiadać się tylko za nasz team. Dla nas sezon się zakończył, narty schowaliśmy do szafy. Głód skiturowania pozostał, ale musi poczekać na grudzień.

A na koniec edukacja 😉

Jak przypomina nam TPN zarówno świstak jak i kozica są to gatunki KRYTYCZNIE zagrożone wyginięciem, a okres wiosenny jest dla tych zwierząt ważnym i bardzo trudnym. Dlatego apelujemy, uszanujmy przepis Parku i powoli myślmy o aktywnym spędzeniu nadchodzących letnich miesięcy oraz dobrym przygotowaniu do przyszłego sezonu zimowego.

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2021
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013