Koniec Sezonu 2020

Od 4 maja 2020 Tatry zamknięte są dla skiturowców (z Rysami włącznie)

Skitourowcy; świeżaki i weterani!
Od 4 maja 2020 szlaki dla skiturowców są zamknięte

30 kwietnia na konferencji Szymon Ziobrowski – Dyrektor tatrzańskiego Parku Narodowego oficjalnie ogłosił, że pomimo ponownego otwarcia parku dla turystów pieszych, sezon skiturowy jest zakończony i nie można poruszać się na nartach. Tę samą informacje park opublikował 3 dni wcześniej na swojej stronie. W oficjalnym komunikacje pisze

„Po konsultacji z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym informujemy, że TPN jest już w tym sezonie zamknięty dla narciarstwa (w tym skiturowego).”

A Rysy?

W ubiegłbym roku dopiero 29 kwietnia zostały zamknięte Tatry dla skiturowców, ale z jednym ale. Co roku jedynym szlakiem, który był jeszcze otwarty w maju były Rysy. Niestety tym razem i słynną Rysą nie pozjeżdżamy.

Telefonicznie pytacie czy zakopiańczycy stosują się do zakazu i czy można „cichaczem” pochodzić?

Możemy wypowiadać się tylko za nasz team. Dla nas sezon się zakończył, narty schowaliśmy do szafy. Głód skiturowania pozostał, ale musi poczekać na grudzień.

A na koniec edukacja 😉

Jak przypomina nam TPN zarówno świstak jak i kozica są to gatunki KRYTYCZNIE zagrożone wyginięciem, a okres wiosenny jest dla tych zwierząt ważnym i bardzo trudnym. Dlatego apelujemy, uszanujmy przepis Parku i powoli myślmy o aktywnym spędzeniu nadchodzących letnich miesięcy oraz dobrym przygotowaniu do przyszłego sezonu zimowego.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl