szkolenie wspinaczkowe

Kursy wspinaczkowe – Mountain Climbing School

Dla jednych wspinaczka to sens życia, dla innych marzenie, na realizację którego długi czas nie mieli odwagi. Najważniejszy jest pierwszy krok, wybranie odpowiedniego kursu, zarezerwowanie miejsca, a my zajmiemy się już nauczeniem wszystkich elementów wspinaczki, które zaprowadzą Cię na szczyt. Ale jaki kurs wspinaczkowy wybrać dla siebie na początek?

Dla jednych wspinaczka to sens życia, dla innych marzenie, na realizację którego długi czas nie mieli odwagi. Najważniejszy jest pierwszy krok, wybranie odpowiedniego kursu, zarezerwowanie miejsca, a my zajmiemy się już nauczeniem wszystkich elementów wspinaczki, które zaprowadzą Cię na szczyt. Ale jaki kurs wspinaczkowy wybrać dla siebie na początek?

KURS WSPINACZKOWY  LVL1

Na kurs wspinaczkowy LVL1 zaprosimy Cię do naszej bazy namiotowej Colemana w Jerzmanowicach, gdzie pod bacznym okiem naszych licencjonowanych instruktorów, będziemy szlifować umiejętności w okolicznych Słonecznych Skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W cenie kursów zapewniamy: nocleg w wygodnych namiotach z materacami od Coleman Polska, wykorzystanie najnowszego ekwipunku Black Diamond, teorię do wykorzystania we wspinaczce, dodatkowe materiały, ubezpieczenie, fotki, wieczorne ognisko, certyfikat ukończenia kursu, zniżki do górskich sklepów i prezent – Koszulka techniczna Craft stworzona w kooperacji z Mountain Climbing School.

DLA KOGO?

Kurs skałkowy na drogach ubezpieczonych – level 1 dedykujemy dla:

 • osób, które nie miały do czynienia ze wspinaczką, ale aktywnie uprawiają sport
 • osób, które dotychczas wspinały się jedynie na sztucznej ściance wspinaczkowej
 • osób w każdym wieku

Po ukończeniu kursu skałkowego lvl 1, kolejnym krokiem jest szkolenie lvl 2 – które odbywa się tydzień później.

Najbliższa oferta LVL1 –> https://mountainclimbingschool.pl/kurs/podstawowy-kurs-wspinaczkowy-lvl1-edycja4/

KURS WSPINACZKOWY  LVL2

Kurs wspinaczkowy LVL 2 to kontynuacja levelu pierwszego, czyli kolejne 2 dni w skałach, pełne szkoleń i nowych doświadczeń, w tym wspinaczki wielowyciągowej.

W pakiecie 2-dniowy kurs, cały dzień wspinania, bliskość skał, nocleg w wygodnych namiotach z materacami Coleman Polska, fotki ze szkolenia, ubezpieczenia, certyfikat ukończenia kursu, wieczorne ognisko i koszulka techniczna Craft stworzona w kooperacji z Mountain Climbing School!

DLA KOGO?

Kurs skałkowy na drogach ubezpieczonych – level 2 dedykujemy dla:

 • osób, po naszym kursie level 1
 • osób, które z dolną asekuracją (tzw. prowadzenie) pokonują drogi o trudności co najmniej III+ na ściankach wspinaczkowych lub wspinają się z górną asekuracją (tzw. wędka) w skałach po drogach o trudności co najmniej IV
 • osób w każdym wieku

Najbliższa oferta LVL 2 –> https://mountainclimbingschool.pl/kurs/podstawowy-kurs-wspinaczkowy-lvl2-edycja4/

Kursy lvl1 i lvl2 są zgodne z programem kursu skałkowego PZA. Ukończenie obu części kursów uprawnia do dalszych etapów szkolenia według programu PZA.

Przygotowaliśmy dwie opcje do wyboru:

 • 4-dniowy kurs wspinaczkowy Lvl1 + Lvl2
 • Kurs podzielony na 2 weekendy po 2 dni każdy ( z naszej oferty możesz wybrać kiedy i gdzie chcesz odbyć dany stopień kursu! )

KURS VIA FERRATA DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Via Ferrata, czyli tzw. „żelazna droga”, to wyprawa wspinaczkowo-trekingowa biegnąca po najpiękniejszych trasach Słowacji. Znajdziemy na nich sztuczne ułatwienia do prześcia i umocowania do wpięcia lonży. W ciągu 3 dni odwiedzimy 2 różne Via Ferraty leżące w rejonie Małej Fatry niedaleko miejscowości Martin na Słowacji.

Pod bacznym okiem międzynarodowego przewodnika, ratownika TOPR nauczysz się podstaw wspinaczkowych, obsługi sprzętu do via ferraty oraz niezbędnych technik linowych (w tym zjazd na linie). To wyjątkowe, pełne pięknych krajobrazów miejsce jest idealne, aby przygotować Cię do poruszania w terenie wysokogórskim przed większymi Via Ferratami w Słowenii, czy Dolomitach.

DLA KOGO?

Via Ferraty na Słowacji dedykujemy dla:

 • osób, które nie miały do czynienia ze wspinaczką, ale uprawiają sport lub chodzą po górach
 • osób o średniej kondycji – podczas każdego wyjścia mamy do pokonania około 10 kilometrów i 800 metrów przewyższenia (wolnym tempem)
 • osób w każdym wieku

Po ukończeniu kursu via ferrata, zapraszamy na podstawowy kurs wspinaczkowy lvl 1 

Najbliższa oferta Via Ferrata –> https://mountainclimbingschool.pl/kurs/kurs-via-ferrata-edycja1/

OBOZY ZAGRANICZNE  –>  VIA FERRATA W SŁOWENII

We wrześniu wybierzemy się na zagraniczną wspinaczkę i odwiedzimy jedne z najpiękniejszych gór Europy – Alpy Julijskie – mniej zatłoczone, interesujące i gotowe do odkrycia. Słoweńskie Via Ferraty to robiące ogromne wrażenie szlaki w eksponowanym terenie, na których będą nam towarzyszyć stopnie, drabinki plus ciągła asekuracja. Dzięki temu można poczuć adrenalinę jak prawdziwy wspinacz, a jednocześnie mieć maksimum bezpieczeństwa.

Podczas obozu szkoleniowego poznasz samego siebie i zobaczysz jak Twój organizm reaguje na nowe wyzwania. Pod okiem specjalistów zdobędziesz kilka dwutysięczników w Alpach Julijskich, w tym najwyższy szczyt Słowenii – Triglav – 2864 m n.p.m.

DLA KOGO?

Obóz Via Ferrata dedykujemy dla:

 • osób, które nie miały do czynienia ze wspinaczką, ale sporo chodzą po górach i miały już do czynienia ze szlakami ubezpieczonymi w łańcuchy
 • osób o dobrej kondycji – w zależności od dnia mamy do pokonania od 4 do 9 godzin górskich wycieczek i ferrat

Wrześniowa oferta Słowenia –> https://mountainclimbingschool.pl/kurs/oboz-via-ferrata-w-slowenii-3/

JEDNODNIOWE WYJŚCIA Z PRZEWODNIKIEM

Jeżeli nie je jesteś pewien/pewna czy wspinanie ma szanse stać się Twoją pasją, zapisz się na jednodniowe wspinanie pod okiem doświadczonego przewodnika, podczas którego sprawdzisz, czy to przygoda stworzona dla Ciebie!

WYJŚCIE NA MNICHA

Mnich (2068 m n.p.m) to fenomenaly szczyt leżący w pobliżu Morskiego Oka w Polskich Tatrach. Jest stosunkowo prosty wspinaczkowo, znakomity na pierwsze tatrzańskie wyjście z liną, a na sam szczyt poprowadzi Cię licencjonowany przewodnik tatrzański 2 klasy.

WYJŚCIE NA GRAŃ KOŚCIELCÓW

Grań Kościelców jest bardzo często porównywana z wejściem za Mnicha, ponieważ poziom trudności jest dość podobny, jednak w tym przypadku odcinek jest bardziej zróżnicowany, a po drodze napotkamy mniej turystów. To również fantastyczna opcja dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć wspinaczkę w Tatrach pod okiem licencjonowanego przewodnia tatrzańskiego.

DLA KOGO?

Jednodniowe wyjście przewodnickie na Mnicha lub Grań Kościelców dedykujemy:

 • dla wytrawnego, sprawnego turysty lub początkującego wspinacza. Technicznie trasy nie sprawiają problemu wysportowanym osobom, aczkolwiek ekspozycja w górnej części dostarcza niezapomnianych wrażeń

Najbliższa oferta Mnich –>  https://mountainclimbingschool.pl/kurs/wyjscie-na-mnicha-edycja2/

Najbliższa oferta Grań Kościelców –>  https://mountainclimbingschool.pl/kurs/gran-koscielcow-edycja2/

 • W razie odwołania szkoleń z powodu obostrzeń – 100% zwrotu wpłaty
 • Możliwość bezpłatnej rezygnacji do 14 dni przed kursem
 • Możliwość zwrotu kosztów w przypadku zachorowania lub kwarantany, nawet bezpośrednio przed wyjazdem
 • Koszulka termoaktywna Craft x Mountai Climbing School w prezencie
 • Bony rabatowe na następne kursy
 • Zapraszamy!

W razie pytań skontaktuj się z nami:

Kursy wspinaczkowe:

jadwiga@mountainclimbingschool.pl

☎ +48 507 138 434

Kursy taternickie, Via Ferrata, Wyjścia Przewodnickie:

gosia@mountainclimbingschool.pl

☎ +48 530 766 665

Odwiedź nasz facebook’owy fanpage Mountain Climbing School, otrzymuj powiadomienia o kursach, live’ach oraz planowanych wydarzeniach i nie tylko. Dołącz do nas i bądź częścią społeczności ciekawych świata ludzi z pasją!! 🙂 

Dołącz tutaj –> https://www.facebook.com/MountainClimbingSchool

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl