Bądź bezpieczny w górach!

Colette Richard pisał, że „Góry to życie, życie to góry”, ale nie warto tego życia w górach zostawiać, dlatego zachęcamy do poznania wroga jakim są lawiny podczas kursów i dni lawinowych organizowanych przez Szkołę Górską 5+.

Kursy Lawinowe

W każdy weekend w Dolinie Pięciu Stawów odbywają się kursy lawinowe pierwszego i drugiego stopnia. W otoczeniu niesamowitych szczytów kursanci poznają tajniki lawin – dlaczego schodzą, jak ich unikać, co zrobić kiedy przysypie nas albo inną osobę – to tylko część pytań, na które otrzymują odpowiedzi. Podczas trzydniowych zajęć nie brakuje też praktyki, która pozwoli sprawnie i efektywnie działać w warunkach zagrożenia. Krótko mówiąc, takie zajęcia to podstawa zanim ruszymy w tereny zagrożone lawinami, dlatego w najbliższy weekend jako ekipa SkitouroweZakopane.pl idziemy do szkoły… szkoły górskiej 5+ i będziemy uczestniczyć w kursie, z którego zrobimy relacje specjalnie dla Was!

Dni Lawinowo – Skitourowe

Już 28’ego marca ruszają dwudniowe „Dni Lawinowo – Skitourowe” w Dolinie Pięciu Stawów! Tym razem jednak III edycja kultowej imprezy pojawi się w nieco odmienionej formie.

Pierwszego dnia odbędą się tradycyjne już szkolenia, spotkania, wykłady, testy sprzętu. Tegoroczną nowością będzie „Wysokogórski Tor Przeszkód” (WTP), czyli stacja zestawiająca trzy tematy poruszane podczas szkoleń – lawiny, skitury i turystykę zimową. Tor, otwarty przez cały dzień, będzie dawał możliwość weryfikacji umiejętności a dodatkowo przyjemność rywalizacji. Zdobywcy najlepszych czasów w licznych kategoriach nagrodzeni będą wspaniałymi nagrodami. Pokonać tor będzie można wielokrotnie – liczy się najlepszy czas!

Podczas drugiego dnia zaprosimy Wszystkich do udziału w całodziennych wycieczkach o różnym profilu lub do skorzystania z czterogodzinnych manewrów o tematyce lawinowej, turystyki zimowej, nawigacji. Odbędą się też testy sprzętu. Na zajęcia odbywające się drugiego będzie się można zapisać od 2 do 23 marca.

Więcej informacji

Kursy Lawinowe: http://www.kurslawinowy.pl/
Dni Lawinowe: https://www.facebook.com/DniLawinowoSkiTourowe?ref=hl
Schronisk w Dolinie 5 Stawów: http://www.piecstawow.pl/

Galeria zdjęć

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl