Akademia Górska z PZU w ramach Spotkań z Filmem Górskim.

15. Spotkania z Filmem Górskim to międzynarodowa Impreza filmowo – outdoorowa dla miłośników gór i sportów ekstremalnych. Przedstawiamy bogaty program festiwalu.

Już za miesiąc rozpoczynają się Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem! Tegoroczna, piętnasta edycja tego festiwalu startuje dnia 5 września i potrwa cały weekend do 8.09. W festiwalowy weekend startuje również Akademia Górska z PZU!

Spotkania z FIlmem Górskim to coroczny festiwal o tematyce outdoorowej dedykowany wszystkim miłośnikom sportów górskich, również w tej ekstremalnej odsłonie. W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Bieg Przedni, Akademia Górska z PZU i Blogórsfera. Po raz drugi przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki, a po raz pierwszy zorganizowane zostaną Mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019, w kategorii B!

Podczas tegorocznej edycji Spotkań z Filmem Górskim po raz kolejny będzie można wziąć udział w warsztatach Akademii Górskiej z PZU. Akademia Górska stanowi integralną część Spotkań z Filmem Górskim. To nasza odpowiedź na potrzebę poszerzania wiedzy i profesjonalizacji samodzielnych działań w górach, działań bezpiecznych! Warsztaty to praktyczne kursy i wycieczki połączone ze szkoleniami z wybranego zakresu górskiej wiedzy realizowanych w Tatrach i oraz wykłady teoretyczne odbywające się w dwóch namiotach w miasteczku festiwalowym. Będą to warsztaty, wykłady i inne aktywności dla dzieci i dorosłych. Tematy warsztatów to m.in. nawigacja, ferraty, wycofywanie się ze ścian, wspinanie czy trekkingi  himalajskie. Akademia Górska potrwa od 6 do 8 września.

Fot. Julita Chudko

Sprawdź dokładny program i zapisz się na wybrane warsztaty:

https://skitourschool.pl/climbingschool/kurs/szkolenia-w-ramach-spotkan-z-filmem-gorskim/

Więcej o festiwalu przeczytacie w naszym poprzednim artykule.

Pełen program festiwalu znajduje się tutaj: https://spotkania.zakopane.pl/

Karnety dostępne są na: http://bit.ly/2NwzKiO

Śledź spotkania na FB: www.facebook.com/spotkania.zfilmemgorskim

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl