Zobacz co się wydarzyło podczas 10’tej edycji Polar Sport Skitour im. Basi German

28 lutego 2015 roku w Zawoi odbył się jubileuszowy X Polar Sport Skitour im. Basi German. W zawodach wzięło udział 158 zawodników. W tym roku pogoda dopisała i znakomite warunki śniegowe pozwoliły na wytyczenie ciekawej i wymagającej trasy mającej 12 km długości i 850 m przewyższenia. Niestety z przyczyn pogodowych ekipa Skitourowego Zakopanego nie pojawiła się w Zawoi – słońce tak pięknie świeciło, że uciekliśmy w Tatry. Niemniej jednak dostaliśmy świetną relacje od Piotra Krygowskiego, która z przyjemnością się dzielimy. Oto ona:

Zawodnicy wystartowali z górnej stacji na Mosornym Groniu (1047 m.n.p.m.), kierując się na Hale Śmietanową niezbyt stromym trawersem. Stamtąd rozpoczął się zjazd przez Polanę Broski, po czym zawodnicy rozpoczęli kolejne podeście na grzbiet Mosornego Gronia, skąd nastąpił długi zjazd do wodospadu na Mosornym Potoku, gdzie znajdował się odcinek z liną poręczową. Z tego miejsca śmiałkowie musieli się wyspinać przez Zimny Dół na metę zlokalizowana na szczycie Mosornego Groniu z przewyższeniem ponad 300 m. Atrakcji na trasie zatem nie brakowało, a elementy skialpinistyczne mogły dostarczyć sporo frajdy nawet bardzo doświadczonym skitourowcom, którym w Zawoi nie brakowało.

Najlepsi na mecie okazali się:
– wśród mężczyzn – Jakub Przystaś KTN PTTK BESKID GOPR KRYNICA z czasem 00:58:56
– wśród kobiet – Anna Figura KW ZAKOPANE/Dynafit z czasem 01:03:56 (aktualna wicemistrzyni świata w sprincie)

W tym roku w pakiecie startowym każdy z zawodników dostał spersonalizowany numer startowy, pamiątkową koszulkę. Każdy zawodnik po wbiegnięciu na metę otrzymał oryginalny medal w postaci góralskiego dzwonka (oby przydał się na kolejnych zawodach i podgrzewał atmosferę sportowej rywalizacji).

W ramach imprezy odbyły się również testy narciarskie. Suma uzyskana z wpisowego w całości została przekazana na cele Fundacji Na Start im. Basi German za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Zakończenie zawodów z dekoracją zwycięzców i losowaniem nagród obyło się w Karczmie Styrnol w Zawoi, po czym część zawodników została na wspólnym biesiadowaniu, wymieniając się wrażeniami ze skitourowej wspinaczki.

Wielkie podziękowania należą się wszystkim partnerom i sponsorom. Jak co roku nasi sponsorzy nie zawiedli, dzięki czemu na wszystkich zawodników czekały atrakcyjne i wartościowe nagrody m.in. narty, buty, wiązania marki Dynafit.

Wyniki, galeria: http://zawody.polarsport.pl/

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl