Zamknięte szlaki w Tatrach Słowackich

W okresie 1 listopada- 15 czerwca zamknięte są wszystkie szlaki powyżej schronisk w Tatrach Słowackich. W sezonie zimowym możemy poruszać się wyłącznie w dolnych patriach dolin oraz po szlakach prowadzących do schronisk

Przypominamy, że w okresie 1 listopada- 15 czerwca zamknięte są wszystkie szlaki powyżej schronisk w Tatrach Słowackich. W sezonie zimowym możemy poruszać się wyłącznie w dolnych patriach dolin oraz po szlakach prowadzących do schronisk ( wyjątkiem jest zamknięta na zimę Chata pod Rysami). Dodatkowo udostępnione jest wejście na Sławkowski Szczyt oraz na odcinek Magistrali Tatrzańskiej pomiędzy Poprawdzkim Stawem a Doliną Wielicką ( pod warunkiem, że na szlaku nie zalega śnieg).  Ze względu na warunki atmosferyczne oraz zagrożenie lawinowe, zamykane mogą być również szlaki otwarte w sezonie zimowym.

Pamiętajmy o tym  zakazie szczególnie podczas wycieczek po polskiej stronie przy granicy ze Słowacją, by nie zjeżdżać na stronę słowacką.

zamkniety szlak

Polskie szlaki nadal pozostają otwarte – zdjęcie szlaku z Gęsiej Szyi na Polanę Rusinową.

Szczegółowe informację dotyczące poruszania się zimą na terenie TANAP-u znajdują się na stronie internetowej >>tutaj<<
Informacje dotyczące aktualnych warunków oraz dostępności szlaków można znaleźć na stronie Horskiej Záchrannej Služby

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl