Zamknięcie sezonu skitourowego w TPN

Z dniem 27 kwietnia (piątek) zamknięte zostaną prawie (!) wszystkie szlaki skitourowe w polskich Tatrach. Wyjątkiem jest tutaj - podobnie jak w latach poprzednich - szlak turystyczny na Rysy, ze względu na swoją specyfikę, tj wystawę oraz oczywiście wysokość.

Drodzy skitourowcy,
Sezon zdecydowanie chyli się ku końcowi.

15 kwietnia; jak co roku został zamknięty sezon skitourowy w Tatrach słowackich, o czym pisaliśmy wcześniej.
Zeszły weekend był ostatnim jeżeli chodzi o jazdę w naszej polskiej części Tatr Zachodnich (za wyłączeniem tras narciarskich na Kasprowym Wierchu). Wyjaśnienie skąd takie decyzje Tatrzańskiego Parku znajdziecie TUTAJ

Z dniem 27 kwietnia (piątek) zamknięte zostaną prawie (!) wszystkie szlaki skitourowe w polskich Tatrach. Również tereny taternickie nie będą już dostępne dla skiturowców.
Wyjątkiem jest tutaj – podobnie jak w latach poprzednich – szlak turystyczny na Rysy, ze względu na swoją specyfikę, tj wystawę oraz oczywiście wysokość.

Dlaczego tak wcześnie, w wyższych partiach ciągle jest przecież śnieg?

Jak przypomina nam TPN zarówno świstak jak i kozica są to gatunki KRYTYCZNIE zagrożone wyginięciem a okres wiosenny jest dla tych zwierząt ważnym i bardzo trudnym. Dlatego apelujemy, uszanujmy przepis Parku i powoli myślmy o aktywnym spędzeniu nadchodzących letnich miesięcy oraz dobrym przygotowaniu do przyszłego sezonu zimowego.

http://tpn.pl/nowosci/uwaga-skiturowcy-zamkniecie-szlakow-w-calych-tatrach

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl