XII Polar Sport Skitour i snow leopard day już 4 marca w Zawoi!

4 marca 2017 roku na Mosornym Groniu w Zawoi odbędzie się kolejna edycja skiturowych zawodów organizowanych co roku przez fundację „Na Start” im. Basi German.

4 marca 2017 roku na Mosornym Groniu w Zawoi odbędzie się kolejna edycja skiturowych zawodów organizowanych co roku przez fundację „Na Start” im. Basi German. Tegoroczną, dwunastą już odsłonę Polar Sport Skitour im. Basi German połączono ze Snow Leopard Day – wydarzeniem, które od ośmiu lat w swoją historię wpisuje marka DYNAFIT.

Polar Sport Skitour to wyjątkowe towarzyskie zawody skiturowe, którym przyświeca jeden szczytny cel: zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Na Start” im. Basi German. Całe wpisowe z imprezy trafia bowiem do fundacji, która dzięki rosnącej z roku na rok liczbie zawodników regularnie organizuje wyjazdy górskie i narciarskie dla dzieci z domów dziecka. W zeszłym roku na starcie Polar Sport Skitour zameldowało się ponad 120 zawodników i zawodniczek rywalizujących w sześciu kategoriach, a wśród nich zarówno amatorzy, jak i członkowie kadry narodowej w narciarstwie wysokogórskim. Wtedy w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Jakub Przystaś, a wśród kobiet równych nie miała sobie Magdalena Kozielska. Zapisy na tegoroczną edycję powoli się rozkręcają, a organizatorzy przewidują około 200 chętnych. Każdy z nich zmierzy się z 12-kilometrową trasą o sumie przewyższeń ok. 900 metrów i z dwoma odcinkami specjalnymi – obok wodospadu na potoku Mosornym oraz skałki obok „stokówki”. Atrakcyjne nagrody czekają nie tylko na tych, którzy z trasą poradzą sobie najlepiej – specjalna pula rozlosowana zostanie wśród wszystkich uczestników. W ramach wpisowego każdy zawodnik otrzyma bogaty pakiet startowy, a dla tych, którzy na liście znajdą się do dnia 24 lutego przewidziany jest również wyjątkowy, spersonalizowany numer startowy!

Partnerem i głównym sponsorem zawodów nie po raz pierwszy została marka DYNAFIT. W tym roku jej zaangażowanie nie ograniczy się jednak wyłącznie do nagrodzenia zwycięzców. Ekspert w dziedzinie skitouringu, którego logo zdobi właśnie śnieżna pantera od lat współpracuje ze Snow Leopard Trust – organizacją na rzecz ochrony tego zagrożonego gatunku. Snow Leopard Day to idea mająca na celu nie tylko zasilenie funduszu, ale również propagowanie sportów górskich i zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wymarciem. Z okazji XII Polar Sport Skitour DYNAFIT zamieni każdy metr przewyższenia pokonany przez startujących na 1 eurocent. Uzbierana suma przekazana zostanie na program ochrony irbisów w Pakistanie. Snow Leopard Day w tym roku przybrał wymiar iście międzynarodowy – tego samego dnia, równolegle do zawodów w Zawoi, podobne imprezy odbędą się też w Austrii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Słowenii oraz na Słowacji.

XII Polar Sport Skitur kusi także szeregiem dodatkowych atrakcji: pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego poprowadzą konkursy edukacyjne, a DYNAFIT udostępni dwadzieścia zestawów sprzętu testowego – zapisy na testy ruszą 18 lutego na stronie zawodów. Ponadto organizatorzy uruchomią przedszkole, w którym wszyscy aktywni rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy na czas startu pod okiem wykwalifikowanej kadry z Klubu Odlotowych Mam. Tradycyjnie po zawodach swoje podwoje dla wszystkich uczestników imprezy otwiera karczma Dzika Chata. Polar Sport Skitour to bowiem nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do spotkania ze znajomymi i wspólnej zabawy!

Więcej informacji na stronie głównej zawodów i FB

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl