Warunki skitourowe w Tatrach na dzień 17.01.2023

Wieści z Tatr od Bartka Zwijacza i Justyny Żyszkowskiej i Zofii Bachledy

W ostatnich dniach warunki w górach były raczej dla koneserów. Na trasie: Dolina Gąsienicowa od Zmarzłego Stawu, trasa zjeżdżalna, poniżej Czarnego Stawu dobre warunki a i drogą dało się dojechać do Brzezin choć trzeba było uważać. Zdarzały się lekko przysypane lub wystające kamienie

W Wyżniej Chochołowskiej powyżej lasu warunki były znośne. To samo na nartostradzie z Gąsienicowej do Nosalowej Przełęczy, częściowo przejezdna, potem żużlówki.

W najbliższych dniach zapowiadany jest opad śniegu w granicach ( 10-20 cm). W związku z prognozami i przy bardzo silnym wietrze, warunki lawinowe ulegną pogorszeniu. Ocenę sytuacji może pogorszyć również słaba widoczność. Od dziś [2023-01-17] obowiązuje w Tatrach 3 stopień zagrożenia lawinowego!

Natomiast dla wszystkich fanów Bieszczad podsyłamy zdjęcia od Mariusza Gałuszki z informacją że i tam coś zaczyna się dziać 🙂

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl