Warun raport – jak jest i jak będzie!

Piękna pogoda skusiła nas do sprawdzenia warunów w okolicach Kasprowego Wierchu. Jak zapewne wiecie szlaki i trasy narciarskie (poza gąsienicową i zjazdem z Rakonia) są zamknięte (zobacz szczegóły), ale po dostaniu się na szczyt (np. kolejką) możliwości nadal jest wiele i warun śniegowy godny polecenia.

  • Trasa narciarska na Gąsienicowej – pełne naśnieżenie
  • Grań z Kasprowego na Przełęcz Świnicka – prawie cała przejezdna (oprócz mocno wyeksponowanych szczytów – takich jak Beskid)
  • Przejście z Gąsienicowej na Karb przez Zielony Staw – cała trasa przejezdna, ale ostatnie 200 metrów podejścia na Karb jest bez śniegu
  • Przejście z Kasprowego na Przełęcz Kondracką – śnieg tylko do Świńskiego Kotła, a potem trawa
  • Kopa Kondracka – dość komfortowo można zjechać do połowy polany na Hali Kondratowej

Klasycznie jak na tą porę roku śnieg rano jest twardy i zbity, a po południu miękki i ciężki. Kilka fotek z dzisiaj (13.04) – z przejścia Kasprowy Wierch – Kopa Kondracka i zjazd na Halę.

Jak będzie?

Tutaj małe zaskoczenie ze strony Pani Zimy, bo zdawało się że opuszcza Tatry, a tu nagle na pięcie zawróciła! Według prognoz to na wysokości 2000 metrów ma spaść w czwartkową noc 20-30 cm śniegu! Zapraszamy do śledzenia pogody w naszym systemie >>tutaj<<

Screen Shot 04-13-16 at 07.02 PM
WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl