W piątek odkrywamy „Skiturowe Eldorado” w Kawiarni STRH!

W najbliższy piątek (15.01.16) o godzinie 18:00 ruszamy do Kawiarnio-Galerii STRH, gdzie odbędzie się prelekcja Wojtka Szatkowskiego pod tytułem "Tatry i Beskidy. W poszukiwaniu skiturowego eldorado".

W najbliższy piątek (15.01.16) o godzinie 18:00 ruszamy do Kawiarnio-Galerii STRH, gdzie odbędzie się prelekcja Wojtka Szatkowskiego pod tytułem „Tatry i Beskidy. W poszukiwaniu skiturowego eldorado”. Jak sama nazwa wskazuje autor przewodnika skiturowego „Tatry na nartach” opowie o dwóch bajecznych krainach, które kryją w sobie niesamowity skiturowy potencjał. W ramach wydarzenia wystąpi również Mateusz Mróz, który przedstawi swoje „top 3” najlepszych (i zarazem najmniej popularnych) skiturowych wycieczek. Oba wystąpienia wzbogaci spora liczba filmów i zdjęć.

Poniżej publikujemy informacje prasową ze szczegółami wydarzenia. Do zobaczenia!

Narciarskie Eldorado

Wielu nie wierzy, że ono istnieje. Są w błędzie. Narciarskie eldorado istnieje. To fantastyczna kraina gór, słońca i śniegu, stworzona do uprawiania turystyki narciarskiej. Do wycieczek na fokach na wysokie szczyty i przełęcze. Do zjazdów w głębokich, puszystych śniegach i po wiosennych firnach. Po lasach. Narciarskie eldorado naprawdę istnieje w naszych najwyższych górach – Tatrach oraz w innych polskich górach.
Podczas spotkania prezentacja multimedialna zabierze nas najpierw w odległe czasy pionierów polskiego narciarstwa: Stanisława Barabasza, Mariusza Zaruskiego, Józefa Oppenheima, Stanisława Zdyba, Leona Lorii i innych. Potem w tej górskiej opowieści nie zabraknie historii legendarnego schroniska na Pysznej, wyryp narciarskich w starym, oppenheimowskim stylu i opowieści o wiosennych spotkaniach z niedźwiedziami. Tematem wieczoru będą także najpiękniejsze trasy skiturowe w Tatrach. Lodowa, Rohatka, Kozi, Krzyżne, Czerwone Wierchy, Wołowiec, Jarząbczy – to niektóre z nich.
Udane skitury to jednak nie tylko Tatry. Tym razem ruszymy w inne góry, położone niecałe 300 km na wschód od Zakopanego. W Bieszczady. Tam narciarskie eldorado to puszyste zjazdy po lasach Chryszczatej, Korbani, Łopiennika, Hyrlatej, Małej Rawki. Długie podejścia na połoniny Tarnicy, Smereka i Wielkiej Rawki. Bezludne i zapomniane dolinki, przejście przez Tworylne i Krywe w Dolinie Sanu. Góry dzikie, w których króluje narciarska przygoda. Długie zjazdy i widoki zapierające dech w piersiach. Wyprawy na nartach w krainie drapieżników: niedźwiedzia brunatnego, wilka i rysia.
O projekcie „Skiturowe Zakopane” opowie Mateusz Mróz, który zaprezentuje także kilka filmików z tatrzańskich wyryp.
A co w tej opowieści jest najważniejsze? Tatry. Bieszczady w wielkich śniegach. Pasja do gór. Wysiłek podejścia. Magiczny zjazd. Szybki skręt. Wyprawa w gronie przyjaciół i samotne wędrowanie.

Wszyscy narciarze to jedna rodzina

Jeżeli lubisz góry, narty skiturowe, back country, śladówki, biegówki i zimowe włóczęgi po różnych górach, to zapraszamy Cię do „Kawiarni STRH”. Przy dobrej kawie będzie się snuć magia narciarskich opowieści z różnych polskich gór…
Serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl