Kosovo freeride camp

VOLKL KOSOVO FREERIDE CAMP 2021 – edycja II

Wyborne warunki, mocna grupa, niesamowite tereny freeride'owe tylko dla nas i narty od VOLKL Polska pod stopami. Czego chcieć więcej do szczęścia? Pod koniec stycznia do naszej oferty dorzuciliśmy jeszcze jeden termin naszego tegorocznego bestsellera - Freeridowego obozu w Kosovie, a miejsca rozeszły się w mig, jak świeże bułeczki! W programie 6 dni jazdy w dziewiczym terenie, szkolenia pod okiem najlepszych instruktorów, testy najnowszych freeride'owych modeli od Volkl, a do tego brak większych obostrzeń. Zapraszamy do relacji z poszczególnych dni obozu!

Wyborne warunki, mocna grupa, niesamowite tereny freeride’owe tylko dla nas i narty od VOLKL Polska pod stopami. Czego chcieć więcej do szczęścia? 🙂

Pod koniec stycznia do naszej oferty dorzuciliśmy jeszcze jeden termin naszego tegorocznego bestsellera – Freeridowego obozu w Kosovie. Ku naszemu zaskoczeniu miejsca rozeszły się w mig, jak świeże bułeczki! W programie 6 dni jazdy w dziewiczym terenie, szkolenia pod okiem najlepszych instruktorów, testy najnowszych freeride’owych modeli od Volkl, a do tego brak większych obostrzeń. Poniżej relacja z poszczególnych dni obozu. Oglądajcie i planujcie własne przygody!

DZIEŃ 0

Na drugą edycję Volkl Kosovo Freeride Camp przyjechaliśmy dzień wcześniej. Ten jeden dodatkowy dzień mieliśmy wykorzystać na odpoczynek po podróży. Efekt? Jak uczestnicy zobaczyli pół metra świeżego śniegu to nieomieszkali ruszyć w teren pod przewodnictwem naszego localsa Deniego. Dużo białego, dużo radości, dużo mięsa na kolacje! Witamy na Bałkanach!

DZIEŃ 1

Oficjalnie to był pierwszy dzień naszego obozu podczas drugiej edycji Volkl Kosovo Freeride Camp. Ruszyliśmy na „rozjazd” w Brezovica Ski Resport. Bozia była dla nas łaskawa, 2 dni przed naszym przyjazdem non stop padało, w pierwszy dzień obozu pełna lampa. Tego dnia nie było miękkiej gry, w podziale na dwie podgrupy po 6 osób ruszyliśmy rozjeżdzać wszystkie linie. Łącznie około 5000 m. przewyższenia pełnego puchu. Grrrrr..

DZIEŃ 2

Po pieknej pogodzie dnia poprzedniego przyszedł czas na porządną zawieruchę, wiatr ok. 100 km na godzinę skutecznie przepędził nas z granii. Takie dni to szybkie przypomnienie gdzie jest nasze miejsce… w barze 😉

DZIEŃ 3

Podczas każdego obozu w Kosovie praktycznie tradycją jest, że ratujemy jednego psa. Tym razem podczas dnia ratrakowego już przy pierwszy wjeździe przyszedł do nas zagubiony i wychudzony piesek. Jak się później okazało błąkał się po górach ok. 3 dni. Nasz drugi lokalny przewodnik Fis zwiózł go częściowo na nartach odnawając jego stracone zasoby energetyczne skondensowanym mleczkiem. Pies uratowany, dzień ratrakowy udany, choć zdecydowanie śnieg nie należał do najprzyjemniejszych.

 DZIEŃ 4

Przepiekna pogoda akurat przypadła na dzień skiturowy. Jedna grupa ruszyła na szczyt Konjushe, druga na Gusbabe – w obu przypadkach trasa wynosi ponad 1000 metrów przewyższenia. Wycieczka na Konjushe jest prosta technicznie, ale dłuższa, na Gushbabe, krótsza ale trudniejsza technicznie. Warunki śniegowe przepiękne, a zjazd przy zachodzie słońca prosto do pensjonatu – bezceny.

 DZIEŃ 5 i 6

Piątego dnia pogoda nie była dla nas łaskawa. Od wysokości 1700 metrów kompletny brak widoczności rozwiał nasze nadzieje na wysokogórską turę. Trudno. Góry dyktują warunki. Natomiast zawsze po deszczu wychodzi słońce i tak oto dnia ostatniego ruszyliśmy na wschód słońca. Celem był najwyższy szczyt w okolicy wyciągu Brezovica.

Pierwsze 900 metrów wywiózł nas ratrak, ostatnie 300 metrów przeszliśmy z foki i śmiało możemy powiedzieć, że było to jedne z najpiękniejszych 300 metrów. Słońce, brak wiatru i morze chmur, z którego wyłaniają się szczyty po stronie Macedońskiej. Zjazd w świetnym śniegu stromą linią.

? Również na tym wyjeździe zdjęcia robiła nasza niezawodna fotograf Gosia (@Biteofme).

❄Volkl Polska❄Pieps❄Black Diamond❄Alpenverein Polska❄Polarsport❄Ortovox❄Mountain Explorers❄

Jesteście ciekawi jak przebiegła kolejna marcowa edycja campu w Kosovie? Wyczekujcie tej relacji na naszej stronie w najbliższych dniach. ?

A jeśli również Tobie marzy się taki magiczny wyjazd, mamy dobrą wiadomość. Prowadzimy już otwarte zapisy na następną zimę 2022, a zaliczka póki co nie jest wymagana. Zapisz się już dziś, a my przygotujemy dla Ciebie wyjazd życia. ???

Sprawdź ofertę: ➡➡  https://skitourschool.pl/kurs/volkl-kosovo-freeride-camp-2/  ⬅⬅

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl