14 Spotkania z Filmem Górskim – to już dziś!

Końcówka lata jak zawsze kojarzy nam się z wyjątkowym świętem ludzi Gór – oto właśnie rozpoczynają się w Zakopanem 14 Spotkania z Filmem Górskim. Jak zawsze bogaty program w tym roku zaskoczy nas wybitnymi postaciami Gór.

14 SPOTKANIA Z FILMEM GÓRSKIM W ZAKOPANEM – 30.08 – 02.09

Końcówka lata jak zawsze kojarzy nam się z wyjątkowym świętem ludzi Gór – oto właśnie rozpoczynają się w Zakopanem 14 Spotkania z Filmem Górskim. Jak zawsze bogaty program w tym roku zaskoczy nas wybitnymi postaciami Gór.

Spotkania z filmem górskim? A zatem pokazy filmów w kinie Sokół!

Część filmowa festiwalu jest w tym roku wyjątkowo rozbudowana – to aż 48 godzin filmów, które będzie można oglądać w zakopiańskim kinie Sokół. To również coroczny konkurs filmowy, cieszący się wyjątkowym uznaniem w środowisku górskim.

24 pozycje z całego świata jakie w tym roku będzie można obejrzeć znajdują się tutaj: https://spotkania.zakopane.pl/konkurs-filmowy-2018/

Wyjątkowi i wybitni goście Spotkań; Andrzej Bargiel i Elizabeth Revol

Poza obejrzeniem najciekawszych górskich produkcji filmowych spotkać się będzie można z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami, autorami książek i blogerami. Jedną z największych gwiazd Festiwalu będzie Andrzej Bargiel. Jego ostatni sukces; zjazd na nartach z nieprzychylnego wierzchołka K2 odbił się szerokim echem w mediach całego świata i nie bez powodu nazywany jest „największym górskim osiągnięciem” ostatnich lat czy „przełomowym sukcesem narciarskim”. Prelekcja Jędrka odbędzie się w sobotę w Dużym Namiocie festiwalowym o 20:30.

Pojawi się również Elizabeth Revol, która wraz z Adamem Bieleckim, Jarkiem Botorem i Piotrem Tomalą podczas spotkania „O pasji, przyjaźni i partnerstwie w górach najwyższych” po raz pierwszy opowiedzą o akcji na Nanga Parbat. Prelekcja Elizabeth odbędzie się w piątek w Dużym Namiocie festiwalowym o godzinie 21:00

Na Spotkaniach swoją prelekcję będzie miał również nasz skitourowy przyjaciel i przewodnik – Wojtek Szatkowski, który w ramach swojego zeszłorocznego projektu „Narciarstwo Wolności – 100 szczytów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” przemierzył na nartach wszystkie pasma górskie Polski, w sumie ponad 1000km i z łącznym przewyższeniem ponad 55tys metrów! Prelekcja odbędzie się dzisiaj o 17:30 w Dworcu.

Widowiskowe zawody ZAKO Boulder Power

W piątek i sobotę Górna Rówień Krupowa zamieni się w arenę zmagań najbardziej utalentowanych wspinaczy. Zawody zaliczane są do Pucharu Polski w boulderingu, zatem poziom na pewno będzie wysoki.

Zawody, warsztaty i szkolenia – co jeszcze czeka na nas podczas tegorocznych Spotkań?

To nie koniec atrakcji; odbędą się także zawody biegowe – Bieg Przedni, Akademia Górska, w ramach której zorganizowane zostaną warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy, nawigacji i wiele innych.

Pełen program, listę gości i filmów można sprawdzić pod tym adresem:

https://spotkania.zakopane.pl/

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl