Skitourowe Zakopane na KFG!

Przełom listopada i grudnia to data kolejnej, 16. odsłony KFG. Sporo miejsca w programie przeznaczone jest również… na skitouring! A skoro pojawi się skitouring, będziemy również i my – SkitouroweZakopane.pl! Skitury to nasza pasja, i tą pasją chcemy się dzielić. W ramach KFG poprowadzimy bezpłatny wykład pt. „ Dziesięć złotych rad dla początkującego (i nie tylko) skiturowca.”

Przełom listopada i grudnia to data kolejnej, 16. odsłony KFG. Znany wszystkim górskim pasjonatom Krakowski Festiwal Górski w tym roku potrwa aż 5 dni! Program całego festiwalu naładowany jest najnowszymi filmami, ciekawymi prelekcjami, spotkaniami z ludźmi gór. Sporo miejsca przeznaczone jest również… na skitouring! I bardzo słusznie, ponieważ skitury biją rekordy popularności!

Skoro pojawi się skitouring, będziemy również i my – SkitouroweZakopane.pl!

Skitury to nasza pasja, i tą pasją chcemy się dzielić. W ramach KFG poprowadzimy bezpłatny wykład pt. „ Dziesięć złotych rad dla początkującego (i nie tylko) skiturowca.” Prelekcję poprowadzi Jakub Brzosko (przewodnik międzynarodowy UIMLA, ratownik TOPR, instruktor Skitour school), oraz Mateusz Mróz (Skitourowe Zakopane, właściciel Skitour School). Opowiadać będziemy o podstawowych problemach, które mogą spędzać sen z powiek początkujących skitourowców:

❄ Sprzęt: Rodzaje skiturów – jaką nartę/wiązania/buty wybrać do swoich potrzeb,
❄ Bezpieczeństwo: Co to jest zestaw lawinowy, plecak lawinowy – jak ich używać i czy warto?
❄ Pakowanie plecaka: Co musi się znaleźć w naszym ekwipunku?
❄ Ubiór: Jak się ubierać na skitury?
❄ Technika – sekrety robienia zakosów (pokonywania stromych odcinków trasy)
❄ Trasy – TOP 5 najlepszych na początek tras skiturowych w Tatrach.

Wykład planowany jest na niedzielę, 2 grudnia o godzinie 15;30 w ramach III bloku tematycznego. Odbędzie się on w Sali nr 9 na II piętrze w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, ul. Rakowicka 27.

Stoisko SkitourowegoZakopanego!

Kto będzie miał do nas dodatkowe pytania odnośnie Złotych Zasad Skiturowca, zawiłości sprzętowych, kwestii szkoleń czy bezpieczeństwa oraz obozów ze Skitour School; tego zapraszamy na nasze stoisko! Przez sobotę i niedzielę rozstawieni będziemy pod salą nr 9 na II piętrze w Pawilonie Sportowo-Dydaktycznym. Będziemy rozdawać książeczki informacyjne o lawinach Ortovox – to obowiązkowa wiedza w pigułce! , Oprócz tego do zgarnięcia będą naklejki Skitourowego Zakopanego i vouchery do Skitour School. Zapraszamy!

Więcej informacji? Szukajcie poniżej!

Link do naszego wydarzenia na fb znajdziecie pod TYM linkiem, zachęcamy do kliknięcia!
Natomiast cały program Festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Do zobaczenia!

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl