Obecne i nadchodzące warunki w Tatrach

Przez ostatnie dni mieliśmy przyjemność pozwiedzać różne partie Tatr i z tej okazji mamy dla Was dość kompleksowy raport.

Przez ostatnie dni mieliśmy przyjemność pozwiedzać różne partie Tatr i z tej okazji mamy dla Was dość kompleksowy raport.

Jak jest / Jak było ?

Generalnie jest bardzo dobrze! W Tatrach mamy sporo śniegu:
– Kasprowy Wierch – 150cm
– Dolina pIęciu Stawów – 120cm
– Morskie Oko – 100cm
– Gąsienicowa – 80cm

Wczoraj mocno wiało więc granie są mocnooooo wywiane – dużo lodu i firnu. Bardzo trzeba uważać na nawisy – miejscami są naprawdę ogromne!
Dobra sytuacja jest w żlebach – dużo śniegu, po którym bardzo przyjemnie się zasuwa – ostatnie dni były również bardzo zimne wiec nawet jeżeli żleb był przejechane z 10 razy to przyjemność ze skrętów jest nadal ogromna. Stoki mocno nasłonecznione jak Zawrat od strony Pięciu Stawów czy Kozi Wierch są w kiepskim stanie śniegowym – dużo skał i kosówek.

Kilka zdjęć z Zawratu, Pięciu Stawów, Kasprowego, Karbu, Zmarzłego Stawu – zrobione 24.03.16

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to odsyłamy do komunikatu lawinowego TOPR. Pamiętajcie, że ocena zagrożenia lawinowego zawsze zależy od Was i warunki mogą się zmienić w ciągu kilku godzin.

Jak będzie

I tutaj mamy dla Was niespodziankę 🙂 Tym razem nie wkleimy screenshotów z różnych prognoz, ale odeślemy Was do naszego nowo powstałego systemu pogodowego (klikaj tutaj). Znajdziecie w nim świeżutkie informacje odnośnie nadchodzących warunków i po 3 tygodniach testów możemy powiedzieć, że nieźle się to sprawdza 🙂
Nie zapomnijcie na weekendowe wycieczki ciepłej kurtki bo będzie dość zimno i wietrznie.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl