No i po imprezie – od poniedziałku szlaki zamknięte

W najbliższy poniedziałek (25 kwietnia) zostaną zamknięte wszystkie szlaki dla narciarzy. Jest to jednoznaczne z zakończeniem sezonu skiturowego w polskich Tatrach. Przypominamy, że na Słowacji sezon klasycznie zakończył się 15 kwietnia – wyjątkiem jest Dolina Żarska, gdzie można „foczyć” aż do 15 maja (o ile będzie po czym)!

Dlaczego?

Tatrzański Park jak co roku podaje ten sam argument – ochrona mieszkańców Tatr, czyli wybudzających się świstaków. Oczywiście malejąca pokrywa śniegowa, też nie jest tu bez znaczenia.

Moja wielce ważna opinia 🙂

Jak co roku po ogłoszeniu przez TPN wyżej wymienionego komunikatu zaczęła się burza. Warunki śniegowe w wyższych partiach faktycznie są jeszcze całkiem niezłe, a co więcej w weekend ma dopadać 30cm! Uważam jednak, że trzeba pochylić czoło, uszanować decyzje TPN’u i schować narty do szafy. Jak śpiewał Perfect „trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść”.

Screen Shot 04-20-16 at 05.20 PM

Do zobaczenia w weekend na szlaku!

Mateusz Mróz

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl