Buty kompatybilne z wiązaniem Marker KingPin

W związku z tym, że często otrzymujemy od Was zapytania odnośnie tego, czy Wasze buty pasować będą do wiązań Marker KingPin, w poniższym artykule zamieszczamy oficjalną listę producenta. Ta informacja przyda się także osobom zainteresowanym szkoleniami freeride’owymi ze Skitour School na Chopoku oraz w Macedonii, gdzie udostępniamy do bezpłatnych testów najnowszą kolekcję skitourową i freetourową marki Volkl, przy czym wszystkie narty wyposażone są właśnie w to wiązanie.

W dużym skrócie – największy problem mogą mieć właściciele butów marki Dynafit, spośród których sporo modeli albo nie jest w ogóle komatybilna ze wspomnianymi wiązaniami lub wymaga posiadania specjalnego adaptera. W podobnej sytuacji znajdą się właściciele popularnego modelu Atomica, czyli Backland. Producent w liście stwierdza brak kompatybilności, spowodowany „możliwością delikatnego kontaktu podeszwy z dźwignią, jednak bez wpływu na bezpieczeństwo i osiągi, w 100% do użytku” – więc jeśli ktoś się do tej pory wahał, to zagwozdka rozwiązana. Podsumowując – zdecydowana większość butów technicznych dostępnych na rynku będzie dobrze współpracować z KingPinami. Poniżej lista do wglądu.

 

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl