Jaka będzie zima 2015/16?

Zima zaatakowała Zakopane. Pojawiły się głosy, że jej falstart to zwiastun kiepskiej zimy. A co mówią naukowcy ? Sprawdźcie sami

Zima zaskoczyła kierowców, sprzedawców, właścicieli firm, rowerzystów, ale nie narciarzy – my zawsze jesteśmy czujni! Co prawda do prawdziwej zimy jeszcze daleko, a 5’cio centymetrowy śnieg za oknem to tylko przedsmak tego, co czeka nas w styczniu. Niemniej jednak niektórzy nie marnowali czasu i zaatakowali stoki:

szczepan
Szczepan Karpiel Freeskier, Gubałówka – 12.10.15

freeride academy
Freeride Academy, Kasprowy Wierch – 12.10.15

paweł
Paweł Matuszyński, Myślenice – 13.10.15

Jaka będzie tegoroczna zima?

– Według Amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej – łagodna i ciepła, a opady będą większe niż w ubiegłbym roku

– Według Tomasz Wasilewski (synoptyka TVN Meteo) – ciepła i mokra, a średnia temperatura dla kraju wyniesie +2 stopnie

– Według Skitourowego Zakopanego – w krzyżach nas łupie od połowy września więc zima Panie musi być fest! A poważnie rzecz biorąc to jeżeli średnia dla kraju jest w okolicach 0, to w Tatrach będzie co najmniej -5. Jeżeli generalnie opady mają być większe, to u nas będzie więcej śniegu. Takie wyliczenia na chłopski rozum, bo jak co roku – nigdy żadna prognoza długoterminowa się nie sprawdziła. Niemniej jednak niedźwiadki już grasują po reglach więc zima już wkrótce !

anomaliaPrzewidywane temperatury na grudzień, styczeń i luty

PS: Fotografie z Kasprowego Wierchu zrobił Radomił Gomułka dzisiaj, czyli 13.10.15

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl