Zawody XIII Polar Sport Skitour i Snow Leopard Day!

3 marca odbędzie się trzynasta edycja kultowych zawodów skiturowych Polar Sport im. Basi German! Przeczytajcie jakie atrakcje są planowane w tym roku.

XIII POLAR SPORT SKITOUR I SNOW LEOPARD DAY
JUŻ 3 MARCA W ZAWOI!

3 marca 2018 roku powraca Polar Sport Skitour, czyli doroczne zawody skiturowe organizowane przez fundację „Na Start” im. Basi German oraz firmę Polar Sport. Po raz drugi impreza połączy się ze Snow Leopard Day – inicjatywą marki DYNAFIT, która już od dziewięciu lat angażuje się w działania na rzecz ochrony gatunku śnieżnej pantery.

OPIS ZAWODÓW

Polar Sport Skitour to wyjątkowe towarzyskie zawody skiturowe, którym przyświeca jeden szczytny cel: zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji „Na Start” im. Basi German. Całe wpisowe z imprezy trafia bowiem do fundacji, która dzięki rosnącej z roku na rok liczbie zawodników regularnie organizuje wyjazdy górskie i narciarskie dla dzieci z domów dziecka. Zawodom zawsze towarzyszy szereg atrakcji, również dla najmłodszych: wzorem ubiegłego roku organizator uruchomi specjalne przedszkole, w którym wszyscy aktywni rodzice będą mogli na czas startu zostawić swoje pociechy pod okiem wykwalifikowanej kadry z Klubu Odlotowych Mam. Jak sama nazwa wskazuje panie zadbają, by dzieciom nie doskwierała nuda! Na nieco starszych czeka natomiast „Przygoda z Babiogórskim Parkiem Narodowym”, czyli panel edukacyjny z konkursami poprowadzony przez pracowników BGPN. Swoje modele nart udostępni do testu marka DYNAFIT – partner i główny sponsor zawodów, a wśród nich do dyspozycji uczestników imprezy znajdą się m.in. nowe modele Speedfit i Carbonio!

Dla najstarszych główną atrakcją będzie na pewno sama trasa zawodów – 12 kilometrów o sumie przewyższeń 900 m i z dwoma odcinkami specjalnymi (poręczówka linowa) obok wodospadu na potoku Mosornym i skałki obok drogi „stokówka”. Zawodnicy rywalizować będą w ośmiu kategoriach. Komu pójdzie najlepiej w tym roku? Ostatnio w grupach OPEN tryumfowali Iwona Januszyk (Alpinka Skitrab/Dare2B) oraz Artur Juszczak (KW Jastrzębie-Zdrój), a w całej stawce znalazło się 39 kobiet i 125 mężczyzn. Tradycyjnie impreza będzie miała swój finał w karczmie Dzika Chata, a wszyscy startujący w ramach pakietów startowych otrzymają ciepły posiłek, pamiątkowy numer startowy, medal oraz prezenty od DYNAFIT.

Chronimy śnieżne pantery

Trzynastej edycji Polar Sport Skitour towarzyszyć będzie także DYNAFIT Snow Leopard Day – inicjatywa mająca na celu zasilenie funduszu Snow Leopard Trust poprzez propagowanie sportów górskich i zwrócenie uwagi na problem gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Z okazji zawodów DYNAFIT zamieni każdy metr przewyższenia pokonany przez startujących na 1 eurocent. Uzbierana suma przekazana zostanie na prospołeczny program pomocy dla 200 pakistańskich pasterzy i ich rodzin na rzecz przeciwdziałania nielegalnemu kłusownictwu. Od dwóch lat idea realizowana jest w formacie iście międzynarodowym: rok temu 800 skiturowców z 8 krajów pokonało wspólnie 967 619 metrów przewyższenia. W 2018 roku w weekend 3-4 marca Dzień Śnieżnej Pantery oprócz Polski świętować będą także Słowacja, Włochy, Austria, Niemcy, Francja i Szwajcaria. „Cel na ten rok jest jasny: chcemy pobić magiczną granicę 1 000 000 metrów.” Tak mówi Alexander Nehls, dyrektor międzynarodowego marketingu marki DYNAFIT. Każdy metr się liczy! Wszystko wskazuje na to, że w tym roku warunki śniegowe dopiszą. Podobnie jest z zawodnikami – lista startowa powoli się zapełnia, Was też nie może zabraknąć!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Więcej informacji na stronie głównej zawodów i FB

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl