Weekendowe szkolenie skiturowe – update!

Zima nas nie rozpieszcza. Śniegu co kot napłakał, a mróz szczypie w policzki. Według prognoz sytuacja do najbliższego weekendu (9-10 stycznia) się nie zmieni, dlatego nasze szkolenia zorganizujemy w Kluszkowcach, a wycieczkę w Tatrzańskiej Łomnicy!

Codziennie odmawiane zdrowaśki o śnieg nie przyniosły efektu i obecnie na Kalatówkach jest tyle śniegu co przysłowiowy „kot napłakał”. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że w ciągu najbliższych dni nie wiele się zmieni i co za tym idzie Skiturowo-rowerowo-fatbike’owy weekend w Zakopanem będzie bez śniegu. Właśnie dlatego ekipa Skitour Trips musiała wprowadzić delikatne zmiany w programie skiturowych aktywności (trasy nadal pozostają bardzo proste):

Sobota, 9 stycznia

zgodnie z planem szkolenia skiturowe odbędą się, natomiast nie na Kalatówkach, a w malowniczych Kluszkowcach. Zdaniem organizatorów jest to jedyny, obecnie działający stok na Podhalu, gdzie można zrobić przyjemną skiturę – zbocze jest szerokie, dobrze naśnieżone, pełne pięknych widoków i dobrze zróżnicowane pod kątem nachylenia. Kluszkowce oddalone są od Zakopanego o 50 kilometrów i na szkolenia można albo dojechać własnym samochodem albo wynajętym busem (dopłata 25zł/osoba – płatne bezpośrednio w busie). W związku ze zmianą miejsca plan wygląda następująco:

 • 09:30 – zbiórka na parkingu pod Polaną Szymaszkową i wypożyczenie + dopasowanie sprzętu skiturowego
 • 10:00 – wyjazd busem z parkingu do Kluszkowiec (koszt dodatkowy 25zł/osoba za transport w dwie strony) lub transport autem własnym
 • 11:00 – przyjazd do Kluszkowiec, szybkie szkolenie teoretyczne ze sprzętu
 • 11:20 – podejście na szczyt góry Wdżar (długość trasy 1200 metrów) – po drodze nauka techniki z v-ce mistrzynią świata w skituringu!
 • 13:30 – ćwiczenia lawinowe na szczycie góry Wdżar
 • 14:30 – szkolenie z poprawnego przygotowania skiturów do zjazdu i nauka techniki zjazdowej
 • 15:00 – powrót busem na Polanę Szymaszkową

magdalena-kicinskaFoto: Magdalena Kicińska

Niedziela, 10 stycznia

Wycieczka skiturowa, która miała się pierwotnie odbyć na Myślenickie Turnie odbędzie się u naszych sąsiadów na Tatrzańskiej Łomnicy. Piękny stok oddalony od Zakopanego o 50 kilometrów zapewni również skiturowcom kawał dobrej wyprawy bowiem do dyspozycji jest trasa o długości 6 kilometrów i przewyższenia 1746m. Z racji, że wycieczka jest dla początkujących to zaplanowany dystans wynosi niecałe 4 kilometry i 869 metrów przewyższenia – instruktorzy na miejscu dopasują realną długość skitury do możliwości grupy, tak aby każdy bezpiecznie wyszedł i zjechał. Dodatkowo podczas wycieczki odbędzie się szkolenie z używania harszli. Aktualny plan na niedziele:

 • 09:30 – zbiórka na parkingu pod Polaną Szymaszkową i wypożyczenie + dopasowanie sprzętu skiturowego
 • 10:00 – wyjazd busem z parkingu do Tatrzańskiej Łomnicy (koszt dodatkowy 30zł/osoba za transport w dwie strony) lub transport autem własnym
 • 11:00 – przyjazd do Tatrzańskiej Łomnicy
 • 11:15 – podejście trasą (cel naszej wycieczki to 1772m.n.p.m) – po drodze instruktorzy będą korygować błędy w technice. Na jednym z podejść planowana jest również nauka podchodzenia z wykorzystaniem harszli
 • 14:20 – zjazd połączony z elementami ćwiczeń poprawiających technikę zjazdu
 • 15:00 – powrót busem na Polanę Szymaszkową

>>Chcesz się dopisać? Formularz rejestracyjny znajdziesz klikając tutaj<<

Przypominamy, że narciarska wycieczka i szkolenie to część weekendu Skiturowo-Rowerowo-Fatbike’owego podczas, które można również:

 • pojechać na wycieczkę rowerową. Szczegóły >>tutaj<<
 • wypożyczyć fatbike’a. Szczegóły >>tutaj<<
 • pojechać na szkolenia rowerowe organizowane przez firmę Joy Ride. Szczegóły >>tutaj<<
WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl