Warun Raport 21.04-23.04

Nie sądziliśmy, że końcem kwietnia będziemy pisać taki raport! W całych Tatrach panuje 4 stopień zagrożenia lawinowego, przez dwa dni spadło ponad metr świeżego śniegu. Zima zaatakowała nas i to w spektakularny sposób.
Niestety równocześnie z dużym opadem jesteśmy zmuszeni do pozostania w niższych partiach gór, ze względu na duże zagrożenie lawinowe. Są jednak w naszych Tatrach miejsca, gdzie w takich śniegach można bezpiecznie pojeździć.

Jak jest?

My sprawdziliśmy warun na Polaku, Nosalu , Padakach, Rusinowej Polanie oraz szlaku z Kościeliskiej w stronę Ciemniaka (tylko odcinek leśny). Paradoksalnie w czwartek śniegu było dużo, że trzeba jechać na krechę, żeby nabrać rozpędu. Dzisiaj (tj. piątek) przyszło ocieplenie i śnieg poniżej 1500m zrobił się ciężki, co pozwala na nabranie lepszej prędkości i przyjemniejszy zjazd (pod warunkiem że mamy szerokie narty). Mimo ocieplenia aktualna pokrywa śniegowa robi wrażenie:

  • Dolina Pięciu Stawów- 170 cm
  • Kasprowy  Wierch- 218 cm
  • Hala Gąsienicowa- 116 cm
  • Morskie Oko- 180 cm

www.pogodynka.pl

Ważne informacje!

  • Z powodów technicznych w dniach 22-28 kwietnia nieczynne jest Schronisko w Pięciu Stawach Polskich.
  • Kursuje kolej na Kasprowy Wierch. Bilety sprzedawane są wyłącznie w dwie strony, a wyjście z budynku możliwe jest tylko na taras. (www.tpn.pl)
  • Ze względu na duże zagrożenie lawinowe TOPR prosi wszystkich o zachowanie rozwagę.
  • Odpowiadając na Wasze pytania – gdzie można iść? Proponujemy Przełęcz w Grzybowcu (od Strażyskiej lub Małej Łąki), Staników Żleb, wejście na Myślenickie Turnie i powrót tą samą drogą, przejście przez Dolinę Jaworzynki na Gąsienicową i powrót szlakiem narciarskim

Jak będzie?

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl