Starty naszych reprezentantów na Mistrzostwach Europy w Szwajcarii.

Nasza reprezentacja staruje w Szwajcarii. Zobaczcie jak im idzie.

Od dzisiaj do niedzieli w szwajcarskim Salvan/Les Marecottes odbywają się Mistrzostwa Europy w skialpiniźmie. W tym roku ME są w bardzo skróconej wersji ponieważ zawodnicy zmierzą się zaledwie w dwóch konkurencjach: starcie indywidualnym oraz sprintach. Nasz kraj reprezentuje pięcioro zawodników: Anna Figura z Zakopanego, Jakub Przystaś z Krynicy, Marek Legaszewski z Gliwic oraz Franek Rząsa i Krzysiek Wojciechowski z Zakopanego. Anka oraz Kuba to już doświadczeni  zawodnicy, którzy wielokrotnie reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej. Dla Franka, Marka oraz Krzyśka jest to debiut na zawodach tak dużej rangi. Naszą kadrę wspiera trener młodzieżowców Szymon Sawicki. Dodatkowo do Szwajcarii pojechała Magdalena Kozielska, która w sobotę wystartuje w Verticalu rozgrywanym w ramach Pucharu Świata.

12661932_802486209880259_2960555104624940536_n

źródło: www.facebook.com/Skialpinizm

 

Dzisiaj w biegu indywidualnym bardzo dobrze sprawdził się nasz kadet Franek Rząsa, zajmując 7 miejsce ( ze stratą zaledwie 5 sekund do 6-tego zawodnika). Drugi z kadetów Krzysiek zajął 17 miejsce. Nasz jedyny junior Marek uplasował się na 24 miejscu, a Kuba Przystaś w seniorach był 54. Anna Figura wycofała się z trasy. Mamy jednak nadzieję, że pokaże na co ją stać w swojej koronnej dyscyplinie jaką są sprinty ( zdobyła w niej tytuł Mistrzyni Świata oraz Europy).

12688051_802489329879947_5009934245041771639_n

źródło: www.facebook.com/Skialpinizm

Jutro dla zawodników dzień restu i przygotowań do niedzielnych startów. My natomiast trzymajmy kciuki za Magdę Kozielską, która debiutuje w zawodach Pucharu Świata.

Trzymajmy kciuki za całą ekipę z Polski!

>>Tutaj<< możecie śledzić na bieżąco wyniki naszych reprezentantów.

>>Tutaj<< znajdziecie fotorelację Moniki Strojny oraz Szymona  Sawickiego.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl