Ostatni dzwonek żeby spełnić marzenie niepełnosprawnych

Dobiega końca głosowanie na projekty w Małopolskim Budżecie Obywatelskim. Wśród nich jest pomysł „Made in Zakopane”, który zakłada zakup rowerów dla osób niepełnosprawnych.

Każda osoba uprawiająca skituring lub inną dyscyplinę sportową wie, że ruch fizyczny ma duży wpływ na nasze zdrowie – zarówno fizyczne jak i psychiczne. Wyznaczanie kolejnych celów i osiąganie ich daje „kopa” do walki z problemami życia codziennego. Co więcej, dla wielu sport to również okazja do spędzenia czasu ze znajomymi i poznania nowych ludzi. Niestety dla osób niepełnosprawnych uprawianie aktywności fizycznej jest znacznie bardziej skomplikowane, a na rowerze przeznaczonym dla osób z niedowładem nóg można pojeździć najbliżej we Francji – mówi Bartosz Mrozek.

Zakup rowerów dla osób niepełnosprawnych

Lokalna Organizacja Turystyczna „Made in Zakopane” wystartowała w Małopolskim Budżecie Obywatelskim z projektem, który zakłada zakup trzech rowerów dla osób z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową. Jeżeli projekt otrzyma największą ilość głosów i tym samym zostanie zrealizowany to rowery będą dostępne dla wszystkich niepełnosprawnych z powiatu tatrzańskiego. Oczywiście za darmo!

Dlaczego projekt jest potrzebny?

W skrócie można odpowiedzieć na to pytanie w czterech punktach:

  • Finanse – rower dla osoby niepełnosprawnej kosztuje 30 000 – 45 000zł! Zakup takiej maszyny przez osobę prywatną jest całkowicie niemożliwy.
  • Poznanie Tatr – trudno w to uwierzyć, ale część niepełnosprawnych z Podhala nigdy nie widziała takich Tatrzańskich klasyków jak Morskie Oko czy krokusy na Polanie Chochołowskiej. Po uzyskaniu zgody od Tatrzańskiego Parku Narodowego będą mieli okazje nadrobić te zaległości!
  • Skala – w powiecie Tatrzańskim jest aż 6000 niepełnosprawnych, z czego 250 to dzieci w wieku do lat 14. Rowery nie będą służyć tylko kilku osobom!
  • Rozwój – zakup rowerów pozwoli na prowadzenie zajęć grupowych integrujących osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi

Jak głosować?

Każda osoba, która ukończyła 16 lat i mieszka w Powiecie Tatrzańskim może oddać swój głos na projekt „Przekroczyć granice niepełnosprawności”. Wystarczy wejść na stronę http://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie, zaznaczyć projekt o zasięgu powiatowym „Przekroczyć granice niepełnosprawności” i oddać głos.

Głosowanie kończy się już 6 lipca!

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl