Nadchodzi X jubileuszowy Polar Sport Skitour im. Basi German

Jak zapewne wiecie góry dostarczają nam sporą dozę przyjemności, ale niestety czasem przyjemność odbierają. Tak się stało w 2011 roku kiedy pod lawiną w Tatrach zginęła Basia German – członek Akademickiego Koła Przewodników Tatrzańskich i współzałożycielka sklepu Polar Sport.

Aby upamiętnić postać Basi rok w rok skitourowcy z całej Polski spotykają się w Zawoi, aby wspólnie powalczyć i pomóc dzieciom z domu dziecka – wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”.

28 lutego o godzinie 11.00 zmagania rozpoczną się na szczycie Mosornego Gronia, skąd do pokonania będzie pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższenia. Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal w postaci zawojskiego dzwonka, koszulkę termoaktywną oraz możliwość udziału w losowaniu nagród.

Jubileuszowa edycja zawodów zapowiada się sympatycznie, dlatego z pewnością pojawimy się na wydarzeniu. Jeżeli potrzebujecie więcej informacji, to znajdziecie je na stronie http://zawody.polarsport.pl/

Galeria zdjęć

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl