Jaki Warun zapytacie? Raport 14.03

Wydawać by się mogło, że już po imprezie. Nic bardziej mylnego. Warun ma się dobrze i kształtuje się następująco

W mieście praktycznie nie ma śniegu, dzisiaj (tj. 14 marca) temperatura w centrum dobiła do 10 stopni, a na szczycie Kasprowego 1,5 stopnia! Wydawać by się mogło, że już po imprezie. Nic bardziej mylnego. Warun ma się dobrze i kształtuje się następująco:

  • Kuźnice – Kasprowy szlakiem przez Goryczkową – narty można założyć po 200 metrach od minięcia budki TPNu. Reszta pięknie wyświeżona aż do szczytu
  • Kuźnice – Kasprowy szlakiem narciarskim przez Nosalową Przełęcz – narty można założyć od żlebu Roja, czyli sporo podchodzenia z buta
  • Kuźnice – Gąsienicowa przez Boczań lub Jawrzonkę – narty można założyć dopiero na Przełęczy między Kopami
  • Kasprowy – Świnicka Przełęcz – ładnie wyświeżona, miejscami lód (warto zabrać raki). Zjazd: górna partia mocno hardcore’owa – duży nawis, dziury przez sam środek po butach turystycznych, beton z przymarzniętymi „muldami” po wcześniejszych zjazdach. Po 100 metrach zjazdu bajka – powder pełną parą!!!
  • Karb – Czarny Staw – szału ni ma. Na górze klasycznie twardo i zbite stare ślady, środek ok choć miejscami (szczególnie z prawej strony) można natrafić na głaz, a tam gdzie czeka nieskażona śladami śniegowa tafla czai się lodoszreń (cienka, ale zawsze).
  • Grań z Kasprowego na Kopę Kondracką wygląda na dobrze naśnieżoną (nie byliśmy, widzieliśmy tylko początek do Pośredniego Goryczkowego)
  • Padaki – dużo lodu, gdzie nie gdzie wystające kosówki

Oto kilka zdjęć przedstawiających dzisiejszy warun. Jeżeli w Waszej głowie pojawiło się pytanie czy warto? Odpowiadamy – warto!

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl