Charytatywne szkolenia rowerowe, z pierwszej pomocy i urazów

Podczas festiwalu rowerowego Joy Ride Zako Days (24-26 czerwca) odbędzie się seria bardzo ciekawych szkoleń. Co prawda skiturów tam nie zobaczymy, ale będzie szansa nauczyć się podstaw pierwszej pomocy i fizjoterapii sportowej.

Podczas festiwalu rowerowego Joy Ride Zako Days (24-26 czerwca) odbędzie się seria bardzo ciekawych szkoleń. Co prawda skiturów tam nie zobaczymy, ale będzie szansa nauczyć się podstaw pierwszej pomocy i fizjoterapii sportowej. Naszym zdaniem każdy świadomy użytkownik gór powinien wybrać się na takie zajęcia tym bardziej, że cel jest szczytny! Wpisowe kosztuje 10zł, a kasa w całości zostanie przekazana na pomoc dla małego Maxa (namaxadlamaxa.pl)!

Szkolenie rowerowe

Dobre podstawy są najważniejsze, to dzięki nim jeździmy szybciej, efektywnej i przede wszystkim bezpieczniej! Ekipa MTB Academy zaprasza wszystkich początkujących riderów na szkolenia. W planie zajęć są ćwiczenia obejmujące:

– Poprawną pozycję na rowerze (ćwiczenia na równoważni oraz teeter toterze)

– Efektywne hamowanie

– Bezpieczne pokonywanie muld i ostrych zakrętów

– Podstawy skoków na mini skoczni

– Różnice miedzy tłumieniem wybicia, a bezpiecznym pokonaniem uskoku

– Pokonywanie stymulowanych przeszkód terenowych, takich jak korzenie i głazy

Zajęcia będą prowadzone na torze pumptrack pełnym muld i band oraz na specjalnie wybudowanym torze treningowym. MTB Academy zapewnia na czas zajęć rowery do ćwiczeń, natomiast wymogiem jest posiadanie własnego kasku.

Powyższy widget źle się wyświetla? Zapisz się bezpośrednio na stronie szkoleń >>tutaj<<

Szkolenie z fizjoterapii sportowej i treningu funkcjonalnego

Niestety wypadek najczęściej wiąże się z urazem, który wymaga rehabilitacji. Delikatne naciągnięcia, niestabilność stawów, stłuczenia czy zwichnięcia, jeżeli nie zostaną „naprawione” w pierwszych dniach po urazie mogą spowodować znacznie większe problemy w przyszłości. Cito, czyli Centrum Indywidualnej Terapii przeprowadzi szkolenia, podczas których zaznajomią uczestników z dwoma najważniejszymi tematami: – Strategia postępowania pourazowego – droga od urazu do lekarza. Postępowanie zgodnie z protokołem POLICE, czyli złotym standardem na całym świecie w momencie doznania urazu. – „Must have” każdego rowerzysty – przedstawienie niezbędnego asortymentu medycznego. – Ćwiczenie aplikacji opasek chłodzących w przypadku najczęściej występujących urazów. – Słabe i mocne punkty w ujęciu analitycznym narządu ruchu ridera. – Jak radzić sobie z nabytymi kompensacjami wynikającymi z jazdy na rowerze. – Przykładowe badanie na uczestnikach wykładu oraz sposób korygowania danych dysfunkcji w oparciu o najskuteczniejsze koncepcje fizjoterapeutyczne z zakresu badania funkcjonalnego. Powyższy widget źle się wyświetla? Zapisz się bezpośrednio na stronie szkoleń >>tutaj<<

Szkolenie z pierwszej pomocy

Ostatnim szkoleniem dostępnym w ramach Joy Ride Zako Days będzie kurs pierwszej pomocy prowadzony przez Extreme Trauma Team. Rozpatrując scenariusz rowerzysty uderzającego w drzewo to świadkowie zdarzenia mają największą szansę na uratowanie poszkodowanego, dlatego w ramach kursu instruktorzy przeprowadzą ćwiczenia z:

– Zabezpieczenia miejsca wypadku

– Oceny stanu poszkodowanego

– Wezwania służb

– Postępowania z poszkodowanym przytomnym i nieprzytomnym

– Pierwszej pomocy w urazach

– Podstaw ewakuacji medycznej (m.in. w tym bezpieczne zdejmowanie kasku i przygotowanie poszkodowanego do transportu)

Każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Ważne na 2 lata.

Powyższy widget źle się wyświetla? Zapisz się bezpośrednio na stronie szkoleń >>tutaj<<

Formuła zajęć

Każde ze szkoleń odbędzie się dwukrotnie w sobotę 25.06 (14:00 – 17:00) oraz dwukrotnie w niedzielę 26.06 (10:00 – 13:00). Czas zajęć dla jednej grupy to 1,5 godziny. Każdy z kursantów i kursantek musi zapisać się na zajęcia online, a plan został stworzony w taki sposób, aby można było wziąć udział w różnych szkoleniach. Przykład:

– Sobota 14:00 – 15:30 ß Zajęcia rowerowe (grupa 1)

– Sobota 15:30 – 17:00 ß Zajęcia z pierwszej pomocy (grupa 2)

– Niedziela 11:30 – 13:00 ß Zajęcia z fizjoterapii (grupa 3)

Koszt wzięcia udziału w jednych zajęciach to jedyne 10zł, a 100% wpisowego zostanie przeznaczone na Maxa Świerkowskiego, o którym więcej można dowiedzieć się pod tym linkiem: http://fundacja.konradgaca.pl/donations/uratuj-maxia-pomoc-dla-maxia-swierkowskiego/

Przyjaciele Festiwalu

Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Samanta, Fox, Kärcher, Mitko
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, Freestyle.pl, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram, SkitouroweZakopane.pl
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy

Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl