Andrzej Bargiel z nowym projektem „Red Bull Szybka Tura”. Będzie gonił skiturowców na Kasprowym Wierchu!

Andrzej Bargiel rzuca wyzwanie fanom skitouringu i splitboardu - będzie gonił uczestników Red Bull Szybka Tura na Kasprowym Wierchu. Na uczestników czeka niezapomniana przygoda i nagrody o wartości ponad 30 tysięcy złotych!

14 marca w Zakopanem miłośnicy skitouringu i splitboardu po raz pierwszy będą mogli przetestować swoje umiejętności ramię w ramię z Andrzejem Bargielem – skialpinistą, który słynie z niesamowitych zjazdów na nartach z ośmiotysięczników.  Na Kasprowym Wierchu, w niecodziennej rywalizacji o nazwie „Red Bull Szybka Tura”, uczestnicy będą się ścigać między sobą i jednocześnie uciekać przed Andrzejem, który ruszy za nimi w pogoń ok. 30 minut po starcie.

Kasprowy Wierch to najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce, dla miłośników białego szaleństwa góra kultowa. To także miejsce, gdzie regularnie przebywa i trenuje skialpinista Andrzej Bargiel. Dlatego to właśnie w tym miejscu odbędzie się jego nowa inicjatywa „Red Bull Szybka Tura” – połączenie sportowej rywalizacji i wyjątkowej przygody z edukacją nt. odpowiedzialności w górach. Start nastąpi w Kuźnicach w pobliżu kolejki linowej PKL. Uczestnicy, obowiązkowo wyposażeni w lawinowe ABC, wyruszą na szczyt szlakiem, który będzie wiódł między innymi przez Dolinę Goryczkową. W sumie do pokonania będzie ok. 1000 metrów przewyższenia. Na górze przy słynnym dzwonie trzeba będzie zdjąć foki i rozpocząć zjazd na nartach w stronę mety, która zlokalizowana będzie na Kalatówkach. Po drodze będzie można powalczyć o jak najlepszy czas na premii specjalnej PKL o nazwie „Goryczkowa Speed Test”. Zjazd na Kalatówki to nie koniec przygody, bowiem do mety trzeba będzie jeszcze podejść kilkaset metrów, więc umiejętność szybkiego zakładania fok bardzo się przyda. Ci, którzy nie dadzą się dogonić Andrzejowi Bargielowi, otrzymają specjalne wyróżnienia, a najlepsi powalczą o wyjątkowe nagrody, których wartość to ponad 30 tysięcy złotych (nagrody zarówno pieniężne, rzeczowe, a także pobyt narciarski w Tyrolu na Grossglockner).

– To będzie wyjątkowa rywalizacja i jednocześnie spotkanie społeczności, która rośnie wokół skialpinizmu i skitouringu. Ten sport przez ostatnie lata bardzo się rozwinął – zwłaszcza turystycznie. Myślę, że każdy skiturowiec może wziąć w nim udział. Limit czasowy jest odpowiedni dla ludzi, którzy są aktywni – mówi Andrzej Bargiel, który jest pomysłodawcą Red Bull Szybka Tura.

Poprzez tę inicjatywę Andrzej Bargiel chce również zwrócić uwagę na kwestie dotyczące odpowiedzialnych zachowań w górach. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo i wyposażenie osób udających się w wyższe partie, ale także poszanowanie przyrody i środowiska życia zwierząt zamieszkujących Tatry.

–  Ciągle jest mało takich inicjatyw i stąd wzięła się ta idea. Jest to także pretekst, żeby edukować skiturowców, aby poruszali się bezpieczniej i bardziej zwracali uwagę na aspekt ekologii – tłumaczy Bargiel.

Po ceremonii rozdania nagród o godz. 13:00 w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego Andrzej będzie współprowadził spotkanie dotyczące odpowiedzialności w górach.

Szczegółowe informacje i zapisy dostępne są na stronie: www.redbull.pl/szybkatura

Najważniejsze informacje o Red Bull Szybka Tura:

Miejsce: Kasprowy Wierch

Start: 14 marca, godz. 7:00

Uczestnicy: 300 osób w kategorii kobiet i mężczyzn

Trasa: Kuźnice – Kasprowy Wierch – Hotel Górski PTTK Kalatówki

Dystans: 10,5 km

Przewyższenia: 1000 m

Zjazd: 850 m

Limit czasu: 3:30 godz. cała trasa (3:00 godz. na dotarcie na szczyt)

Partnerami projektu są: Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Mercedes-Benz, Murapol, Suunto, Kalatówki.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl