9-10 kwietnia – IV edycja Dni Lawinowo-Skiturowe

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Dni Lawinowo - Skiturowych, które odbędą się 9-10 kwietnia. W telegraficznym skrócie będą wycieczki skiturowe, ćwiczenia lawinowe, prezentacje sprzętu i wykłady.

Wielkimi krokami zbliża się IV edycja Dni Lawinowo – Skiturowych, które odbędą się 9-10 kwietnia. W telegraficznym skrócie będą wycieczki skiturowe, ćwiczenia lawinowe, prezentacje sprzętu i wykłady. Naszym skromnym zdaniem jest to jedna z lepszych imprez skiturowych w Polsce, dlatego jesteśmy zaszczyceni, że będziemy w niej uczestniczyć jako partner medialny. Oto oficjalna informacja od organizatorów:

Wiosną, w Dolinie Pięciu Stawów, odbędą się Dni Lawinowo-Skiturowe. Podczas wydarzenia można będzie skorzystać z darmowych szkoleń: lawinowych, skiturowych, turystyki zimowej, nawigacji i pierwszej pomocy w górach.

Odbędą się także testy zimowego sprzętu górskiego, ciekawe wykłady i symulacja lawinowej akcji ratunkowej. Na uczestników czeka wiele niespodzianek, poczęstunek, profesjonalna kadra instruktorów, gotowa odpowiedzieć na każde pytanie, a dodatkowo zabawa w znakomitym towarzystwie.
Ci, do których szczęście szczególnie się uśmiechnie, mają szansę na wygranie cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.
Duża frekwencja podczas poprzednich edycji świadczy o tym, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń jakie niosą z sobą góry zimą. Dni Lawinowo-Skiturowe to doskonała okazja by zapoznać się z tym tematem oraz powtórzyć lub zweryfikować pod okiem profesjonalistów już posiadane umiejętności.
Szczególny nacisk położony jest na kwestię bezpieczeństwa lawinowego, jako głównego zagrożenia zimowego: niezbędne wyposażenie, posługiwanie się specjalistycznym sprzętem, wybór odpowiedniej drogi wycieczki.

Góry zimą oferują fantastyczne możliwości spędzania czasu- warto umieć bezpiecznie korzystać z ich uroków.
Zapraszamy.
Organizatorzy:
5+Szkoła Górska
Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

kontakt:
tel. +48 535 184 435
e-mail: biuro@szkola-gorska.pl
www.dnilawinowe.pl

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl