26’stego startuje obóz skiturowy Tatra Running

4 dni, 3 instruktorów, dziesiątki godzin spędzonych w górach i bezcenna wiedza – tak w telegraficznym skrócie można opisać obóz Tatra Running, który będzie się odbywać od 26’stego do 29’tego marca w Zakopanem.

Jak to się mówi – „nie ma co wyważać otwartych drzwi”, dlatego zapraszamy na krótki opis obozu zaczerpnięty ze strony organizatorów.

„Zapraszamy w Tatry na profesjonalny obóz skiturowy. Utytułowani zawodnicy, wieloletni, czołowi reprezentanci Polski w skialpinizmie, narciarze ekstremalni i przewodnicy tatrzańscy – Magda Derezińska-Osiecka ( v-ce Mistrzyni Świata w skialpinizmie), Ania Figura ( Mistrzyni Europy i Świata w skialpinizmie) oraz Przemek Sobczyk ( zwycięzca Biegu Granią Tatr) pokażą Wam, jak trenować zimą oraz latem, żeby jak najlepiej przygotować się do wycieczek narciarskich i do zawodów, nauczą techniki zjeżdżania i podchodzenia w górskim terenie, używania raków i innych sprzętów górskich oraz unikania lawin. Podczas czterech bardzo intensywnych dni obozu uczestnicy będą mieli okazję skosztować nowej przygody ze skialpinizmem. W programie treningi w dolinach i na graniach oraz w sali fitness, odnowa biologiczna, wykłady, projekcja filmów narciarskich oraz wiele innych. Regenerację i pyszne posiłki zapewnią kameralne progi Hotelu Nosalowy Dwór***. Zapraszamy wszystkich aktywnych narciarzy skiturowych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności oraz tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze skialpinizmem.”

Więcej informacji znajdziecie na tatrarunning.pl, a z mojej strony dodam, że na własnej skórze przekonałem się, że warto poćwiczyć technikę, bo najzwyczajniej w świecie efektywne ruchy kosztują nas mniej energii, czyli wycieczka skitourowa staje się przyjemniejsza.

Mateusz Mróz

Galeria zdjęć

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl