Za kilkanaście dni rozpoczynają się


Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem!

FILM GORSKI_728x90pix

Za kilkanaście dni rozpoczynają się Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem!

Jest to coroczny festiwal o tematyce outdoorowej dedykowany wszystkim miłośnikom sportów górskich, również w tej ekstremalnej odsłonie.

Trzynasta już edycja tego festiwalu startuje dnia 30.08 i potrwa do 03.09.

Główne punkty festiwalowego programu:

Przede wszystkim premiery najlepszych filmów górskich z kilkunastu krajów (SzFG jest jedynym festiwalem z Polski, który przynależy do prestiżowego stowarzyszenia The International Alliance for Mountain Film) oraz spotkania z reżyserami. Oprócz tego obejrzeć będzie można pokazy najlepszych filmów archiwalnych o tematyce górskiej pozyskanych dzięki współpracy z TVP Historia.

zdjecie (1)

Niemałą atrakcją będzie wycieczka „retro” prowadzona przez góralskich przewodników z udziałem kapeli góralskiej i aktorów z Teatru Witkacego w Zakopanem. Poczujmy klimat wycieczek z początku XIX wieku, kiedy na szlakach tatrzańskich można było spotkać Witkiewicza i Chałubińskiego z najsławniejszym chyba góralem tamtych czasów, Janem Krzeptowskim Sabałą.

zdjecie (6)

W centrum festiwalowym; tj na Równi Krupowej w Zakopanem odbędą się także liczne spotkania. Między innymi zostanie poruszona tematyka praw dzieci w Nepalu i pomocy rozwojowej dla tamtego regionu.

Planowane są również spotkania z psychologami, lekarzami oraz przewodnikami. Tematem tych dyskusji będą góry, jako przestrzeń profilaktyki ryzykownych zachowań młodzieży. Góry są miejscem magicznym i pełnym pozytywnych mocy, warto więc spojrzeć na nie również z tej strony.

Skoro będą pokazy filmów nie może zabraknąć również miejsca na literaturę górską. Na festiwalu zapoznamy się z najnowszymi książkami o tematyce górskiej, a dla fanów dawnych dziejów polecamy spotkania o tematyce historycznej związanej z literaturą i górami.

zdjecie (3)

Przydatne nie tylko dla typowych „gadżeciarzy”, ale dla wszystkich chodzących po górach – kiermasz ze sprzętem outdoorowym. Będzie można nie tylko zrobić zakupy ale również obejrzeć testy i pokazy sprzętu outdoorowego: namioty, raki, czekany, czołówki i wszelkie inne akcesoria przydatne w górach. Do tego cała gama odzieży outdoorowej – trzeba to sprawdzić!

Wspinaczka to piękny sport, więc nawet jeśli się nie wspinasz zapraszamy na ZAKO BOULDER POWER, czyli Puchar Polski we wspinaniu na outdoorowej ściance wspinaczkowej. Gwarantujemy emocje i dobrą zabawę, a może początek nowej pasji?

zdjecie (11)

Skoro mowa o emocjach, to porządną ich dawkę dostaniemy oglądając pokazy Trickline Games na highlin’ie, czyli linie rozwieszonej ponad Krupówkami.

zdjecie (14)

Nie może zabraknąć tematyki bezpieczeństwa w górach – a tą zapewni Akademia Górska z PZU i szkolenia w Tatrach z największymi autorytetami górskimi (ratownikami TOPR, międzynarodowymi przewodnikami górskimi IVBV).

Jak widać program Spotkań jest bardzo bogaty, ale wisienką na torcie będą znane wszystkim górołazom  nazwiska, które uświetnią festiwal: Andrzej Bargiel, Darek Załuski, Marek Kamiński, Janusz Gołąb, Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik, Gerlinde Kaltenbrunner, Ewa Wachowicz, Leo Houlding oraz Peter Hamor.

Zapraszamy!

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2014.
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013