Partner strategiczny

Ostatnio na naszym portalu pisaliśmy o podstawach splitboardingu. Z racji, że podobnie jak w skituringu systemów montażu i patentów jest wiele więc chciałem podzielić się paroma subiektywnymi spostrzeżeniami.
Górskie porady:
Przykład foki do splitboardu.
Odpowiednio zapakowany plecak to podstawa każdej górskiej wyprawy – Julian Bueckers 2018r.
Jesli potrzebujecie węcej porad, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem dotyczący umiejętnego pakowania się na wycieczkę oraz filmem – bez czego nie wyruszamy zimą w góry. Na pewno znajdziecie w nim wiele cennych wskazówek! –> TUTAJ
Ciuchy
Ten dział zasługuje na osobny akapit ponieważ jest niezwykle ważny. Kiedy zaczynałem splitboardować około 10’ciu lat temu, to głównie moją garderobę wypełniały rzeczy, w których po prostu jeździłem na desce. Nie posiadałem jakichś specjalnych ciuchów „do treningów wydolnościowych”. Nawet jak 18’at temu podchodziliśmy na Goryczkową na nogach (aby zaoszczędzić na bilecie na kolejkę) to również nikt nie miał żadnych ciuchów termicznych. Ewentualnie czapkę na zmianę. Podczas pierwszych wycieczek splitboardowych podróżując z kolegami na nartach szybko zobaczyłem różnice, przede wszystkim w 4 kluczowych elementach:
Mateusz Mróz – Skitourowe Zakopane
Efekt był taki, że na podejściu przegrzewałem organizm. Tym bardziej, że narciarze zawsze mają szybsze tempo bo mają dwa razy lżejszy sprzęt. Na grani, zanim zmontowałem sprzęt to zimny wiatr skutecznie mnie wychładzał i oprócz dużego zmęczenia czułem zimno, a przez to początek zjazdu nie należał do najprzyjemniejszych.
Czy w takim razie warto?
Osobiście chodzę i na nartach i na desce. Z czego 95% wyjść jest na skiturach, ponieważ są szybsze, lżejsze, łatwiejsze w przepince i mniej awaryjne. Natomiast po solidnym opadzie, nic tak nie cieszy jak surfowanie po puchu na desce, więc dla zatwardziałych parapeciarzy na zachętę prezentujemy zjazd ze świnickiej przełęczy w klasyczny powder day, których w Tatrach jest jak na lekarstwo.
PS: Na Świnicką Przełęcz wchodziliśmy 4 razy zanim trafiliśmy na idealne połączenie puchu i dobrze związanych warstw śniegu.
Jak zacząć?
Niestety ścieżka zdobywania kolejnych poziomów wtajemniczenia jest dość długa. Po pierwsze trzeba być niezłym snowboardzistą, a po drugie rozważnie podchodzić do tematu poruszania się zimą po górach (ze względu na zagrożenia). Z tego względu, zanim zdecydujesz się na zakup własnego sprzetu warto deskę przetestować – samemu lub podczas szkoleń z instruktorem. Na szkoleniach splitboardowych, które znajdziesz na stronie www.splitboardacademy.pl , jest okazja przetestować najnowsze zestawy od Burtona.
Propozycje kursów dla każdego poziomu zaawansowania:
W razie pytań skontaktuj się z nami:
📧 biuro@skitourschool.pl
☎ +48 664 199 870
lub
odzwiedź naszą stronę:
FB: www.facebook.com/splitboardacademy
Czujesz, że jesteś już wprawionym splitboardzistą, a może początkującym, który dopiero zamierza rozpocząć swoją wspaniałą przygodę ze splitboardem i masz jeszcze kilka pytań? Zapraszamy na naszą Skitourową grupę facebookową, na której rozmawiamy o trasach, o sprzęcie oraz umawiamy się na wspólne wypady w góry i nie tylko. 😉
Kliknij w link: www.facebook.com/groups
Dołącz do grupy i bądź częścią społeczności ciekawych świata ludzi z pasją!! 🙂
By Mateusz Mróz
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013