Pure Powder Tour na dużym ekranie w Zakopanem!

Już 10 października w kinie Sokół w Zakopanem odbędzie się jedna z imprez serii Pure Powder Tour. Cykl prezentuje najnowsze filmy opowiadające o przygodach narciarzy i snowboardzistów przemierzających świat w poszukiwaniu śniegu oraz najpiękniejszych i najdzikszych miejsc do jazdy. Przed pokazami, widzowie będą mogli zobaczyć szeroką gamę sprzętu freeride’owego i zasięgnąć informacji o bezpieczeństwie w górach zimą.

Już 10 października w kinie Sokół w Zakopanem odbędzie się jedna z imprez serii Pure Powder Tour. Cykl prezentuje najnowsze filmy opowiadające o przygodach narciarzy i snowboardzistów przemierzających świat w poszukiwaniu śniegu oraz najpiękniejszych i najdzikszych miejsc do jazdy. Przed pokazami, widzowie będą mogli zobaczyć szeroką gamę sprzętu freeride’owego i zasięgnąć informacji o bezpieczeństwie w górach zimą.

Seria festiwali Pure Powder Tour adresowana jest do wszystkich fanów jazdy na nartach i snowboardzie. Cykl zostanie zainaugurowany 2 października w krakowskim kinie Kijów.Centrum, a następnie odwiedzi Warszawę (3 października, kino Luna), Katowice (8 października, kino Kosmos), Rzeszów (9 października, Wojewódzki Dom Kultury) oraz Zakopane (10 października, kino Sokół).

Podczas edycji w Zakopanem widzowie zobaczą produkcję autorstwa wiodącej w branży wytwórni Teton Gravity Research i ich film „Paradise Waits”. Oznacza to, że na ekranie zagości nieprawdopodobna akcja sportowa w najbardziej śnieżnych górach całego świata – od USA, przez Japonię, aż po bałkańskie Kosowo. Ponadto w programie znalazł się też film „Masquerade”, będący efektem pracy młodej kanadyjskiej wytwórni Superproof skupiającej kilku czołowych freeriderów – m.in. Seana Pettita czy Richarda Permina. Trzecią propozycją tego wieczoru będzie „Conquering The Useless”, w którym grupa narciarzy podjęła się freeride’owej eksploracji pasma gór Boundary Mountains, gdzie nie zawitała jeszcze żadna ekipa kręcąca tego typu filmy.

Poza filmami na przybyłych czekać będzie wystawa sprzętu freeride’owego wiodących producentów. Każdy będzie mógł obejrzeć najnowsze kolekcje nart, snowboardów, wiązań, butów narciarskich oraz specjalistycznej odzieży czy ekwipunku związanego z bezpieczeństwem w górach. Ponadto, swoją ofertę szkoleń zaprezentują kursy lawinowe czy doświadczeni przewodnicy górscy organizujący wyprawy freeride’owe.

Pure Powder Tour Zakopane – informacje
• Rzeszów – 10 października 2015, kino Sokół, ul. Orkana 2, Zakopane
• Bilety: >>dostępne tutaj<<
• Start imprezy i wystawy sprzętu: 17:00

PROGRAM FILMOWY PURE POWDER TOUR 2015 W ZAKOPANEM

MASQUERADE
Najnowsze dzieło wytwórni Super Proof Inc., będące autorskim projektem filmowym Seana Pettita , jednego z najbardziej kreatywnych i uzdolnionych narciarzy freeride’owych. Poza głównym bohaterem na ekranie zobaczymy takich tuzów freestyle’u jak Noah Bowman, Torin Yater-Walllace czy Joe Schuster oraz freeride’owych wyjadaczy jak Mark Abma, Callum Pettit czy nieobliczalny Richard Permin.

PARADISE WAITS

Tegoroczny film prawdziwych gigantów kinematografii narciarskiej i snowboardowej – Teton Gravity Research. Stojąc w obliczu najgorszej zimy w historii istnienia wytwórni i walcząc z frustracją wywołaną nieodpowiednimi warunkami, ekipa musiała wznieść się na wyżyny kreatywności. Czy wyszli z kryzysu pogodowego obronną ręką? Na ekranie tradycyjnie zobaczymy najlepszych narciarzy i snowboardzistów zza oceanu oraz przekrój lokalizacji – od Gór Skalistych przez Japonię aż po bałkańskie Kosowo.

CONQUERING THE USELESS
Projekt filmowy Cody’ego Townsenda, narciarza, którego przejazd przez niezwykle wąską szczelinę skalną w górach Tordrillo na Alasce obejrzało w Internecie ponad 50 milionów ludzi! Film charakteryzuje się niezwykłymi zdjęciami oraz pokazuje historię pionierskiej narciarskiej eksploracji pasma gór Boundary Mountains.

WordPress Zakopane - Kraków: bystrzan.space
Sklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl

Skitouring to sport niebezpieczny, może prowadzić do kontuzji,
a w ekstremalnych przypadkach nawet do śmierci.

Staraliśmy się przygotować przedstawione materiały w sposób jak najdokładniejszy i tym samym z z zachowaniem zasad obowiązujących w górach, jednak nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne wypadki.

Sponsorzy i Partnerzy projektu

Developed by: bystrzan.spaceSklep Narzędzia Ogrodnicze elmal.com.pl