Koniec imprezy, wszyscy do domu.

Skitourowcy; świeżaki i weterani!
Niezależnie od tego, czy ten sezon był Waszym pierwszym czy – dwudziestym pierwszym. Mamy kiepskie (dla nas) wieści. Sezon chyli się ku końcowi. TPN wydał już wyrok.

Z dniem 28 kwietnia (niedziela) zamknięte zostaną prawie (!) wszystkie szlaki skitourowe w polskich Tatrach. Również tereny taternickie nie będą już dostępne dla skiturowców.
Wyjątkiem jest tutaj – podobnie jak w latach poprzednich – szlak turystyczny na Rysy, ze względu na swoją specyfikę, tj wystawę oraz oczywiście wysokość. Ten będzie jeszcze dostępny dla złaknionych ostatnich szusów.

http://tpn.pl/nowosci/uwaga-skiturowcy-zamkniecie-szlakow-w-calych-tatrach-1

15 kwietnia; jak co roku został zamknięty sezon skitourowy w Tatrach słowackich.

Zawsze tak wcześnie zamykają, a przecież w wyższych partiach ciągle jest sporo śniegu! To nie fair!

A może nie fair jest to, że nie dajemy tatrzańskim zwierzakom chwili wytchnienia? Pamiętajcie, że Tatrzański Park Narodowy poprzecinany jest naprawdę gęstą siatką szlaków turystycznych i skiturowych. Gdzieś pomiędzy nimi swoje domy mają zwierzęta, które próbują wieść tam spokojne i w miarę bezpieczne życie.

Jak przypomina nam TPN zarówno świstak jak i kozica są to gatunki KRYTYCZNIE zagrożone wyginięciem, a okres wiosenny jest dla tych zwierząt ważnym i bardzo trudnym. Dlatego apelujemy, uszanujmy przepis Parku i powoli myślmy o aktywnym spędzeniu nadchodzących letnich miesięcy oraz dobrym przygotowaniu do przyszłego sezonu zimowego.

Ostatni weekend foczenia.

Przed nami ostatni weekend foczenia, grzech nie skorzystać jeszcze z tej możliwości. W sobotę, 27 kwietnia zapraszamy Was na wydarzenie Śladem Memoriału, które będzie również Oficjalnym Zakończeniem Sezonu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/310440512982501/

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2014.
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013