Foczenie na Słowacji: Salatyn

W okresie zimowym niemalże wszystkie szlaki i rejony w Tatrach Słowackich położone powyżej schronisk są zamykane, jednak te udostępnione przez TANAP można nazwać prawdziwą mekką dla weteranów ale również amatorów skialpinizmu.
Taki jest właśnie rejon Salatynów – grupy 6 szczytów położonych w słowackich Tatrach Zachodnich. I to właśnie to miejsce niedawno padło łupem klubowiczów z Taternickiego Klubu Harcerzy.
Piękna dolina, z dziewiczym puchem. Masa żlebów i przełęczy z których można zjechać. Do tego łatwość dojazdu z rejonu Podhala i szybkość wyjazdu ponad granicę lasu dzięki krzesełkom kończącego się nieopodal wyciągu. No i niepowtarzalne widoki na Polskie Tatry Zachodnie, tylko tak jakby z drugiej strony 😉
Niesamowite to uczucie kiedy przez cały dzień, każdy ślad założony w rozległej dolinie należy do Ciebie i Twoich kompanów.
A zresztą. Sprawdźcie to sami. Tylko nie zapomnijcie o ABC lawinowym 🙂

Czym jest TKH?

TKH (Taternicki Klub Harcerzy) działającego w ramach Obwodu Tatrzańskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z siedzibą w Zakopanem. Jest to inicjatywa skierowana do starszych harcerzy, pozwalająca rozwijać i uaktywniać zainteresowania szeroko rozumianą działalnością w górach całego świata. Organizując obozy, wyjazdy, biwaki, szkolenia, kursy od Tatr, poprzez Alpy, Andy, Himalaje, na Alpach Południowych w Nowej Zelandii kończąc, TKH uczy w zgodzie z Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim, szacunku dla środowiska naturalnego w górach, bezpiecznego poruszania się po nich oraz współżycia i współdziałania w zespole w trudnych warunkach.

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2021
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013