Autorzy projektu Skitourowe zakopane.pl

W 2013 roku zrodził się pomysł stworzenia przewodnika Skitourowego po Polskich Tatrach, który w sposób dopasowany do potrzeb dzisiejszego odbiorcy przedstawiałby każdą dostępną trasę. Przez ponad rok projekt nabierał kształtów i w połowie 2014, dzięki pomocy wielu osób zaczął przybierać realną formę. Oto, kim są twórcy projektu SkitouroweZakopane.pl

WOJCIECH
SZATKOWSKI

Współpomysłodawca projektu, przewodnik tatrzański, instruktor skitour school


Dowiedz się
więcej

MATEUSZ
MRÓZ

Współpomysłodawca i twórca projektu


Dowiedz się
więcej

ARIEL
WOJCIECHOWSKI

Twórca treści


Dowiedz się
więcej

Magda
Derezińska-Osiecka

Twórca treści


Dowiedz się
więcej

Przemysław Sobczyk

Twórca treści


Dowiedz się
więcej

Wojciech Szatkowski

Współpomysłodawca projektu, twórca treści

ur. 1966 r., z zawodu jest historykiem, absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownik Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego (od 1994 r.), specjalista do spraw edukacji i promocji. Pomysłodawca z Mateuszem Mrozem powstania strony internetowej o ski-turingu w Tatrach. Od 2000 r. organizator zawodów Pucharu im. Józefa Oppenheima w ski-alpinizmie, w latach 2008-2013 dyrektor zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w ski-alpinizmie i biegu górskiego na Rakoń i Wołowiec 2012. W Tatrach Wysokich i Zachodnich dokonał ponad 450 zjazdów narciarskich poza trasami i wycieczek ski-turowych. Napisał dwa przewodniki ski-turowe po Tatrach: Tatry – przewodnik ski-turowy (Wydawnictwo Góry 2009), Ski-touring w Tatrach Polskich, PTTK, 2012. W 2014 r. ukaże się jego przewodnik „Tatry na nartach” wydany nakładem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pisze o narciarstwie wysokogórskim i ski-turach do magazynu sportowego „Góry”, do „Tatr”, „Taternika”, miesięcznika łódzkiego „Zakos” oraz na portale www.watra.pl, www.nieznanetatry.pl, www.goryonline.com. Pomysłodawca powstania w Zakopanem Muzeum Turystyki, Przewodnictwa, Taternictwa, Ratownictwa i Narciarstwa, jako oddziału Muzeum Tatrzańskiego. Historyk narciarstwa. Autor ok. 2000 tekstów o narciarstwie.

Mateusz Mróz

współpomysłodawca i twórca projektu

Magister HR’u Uniwersytetu Jagiellońskiego, obronił licencjat z badań rynku oraz ukończył podyplomowo „marketing w sieci”. Od 2010 roku związany zawodowo z marketingiem sportów ekstremalnych. Od 2012 roku współorganizował ponad 30 eventów ekstremalnych. Założyciel szkoły Skitour School, na nartach przemierzał Tatry, Bieszczady, Góry Norwegii, Słowenii. na swoim koncie ma przejście z Włoch przez Szwajcarie do Austrii w 4 dni.

Ariel Wojciechowski

fotograf, wspinacz, skialpinista i podróżnik

Handlowiec związany ze sklepem Salewa / PolarSport Ambasador marki DYNAFIT w Polsce. Od lat związany z górami z zamiłowania i zawodowo. Ukochał sobie polskie Tatry, gdzie mieszka i pracuje. Zajmuje się przede wszystkim fotografią reportażową. Tematem jego prac są głównie sporty ekstremalne,
krajobrazy, przyroda i ludzie. Część z nich można obejrzeć na www.arielwojciechowski.wordpress.com

Magda Derezińska – Osiecka

twórca treści

Absolwentka filozofii na UJ oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przewodnik tatrzański, doświadczona skialpinistka i biegaczka górska. Ma na swoim koncie m.in. pierwsze polskie medale Mistrzostw Świata ( srebrny, 2004) i Pucharu Świata (brązowy, 2004) w skialpinizmie oraz wielokrotne Mistrzostwo Polski w tej dyscyplinie. Dwukrotnie i jako pierwsza Polka ukończyła zawody zaliczane do najtrudniejszych zawodów skialpinistycznych na świecie – Pierra Menta we Francji. Od kilku lat razem z grupą czołowych polskich biegaczy organizuje profesjonalne obozy biegowe oraz skiturowe Tatra Running w Tatrach. Ambasadorka marki DYNAFIT w Polsce.

Przemysław Sobczyk

twórca treści

Właściciel YurtaBar – restauracji oraz centrum testowego ze sprzętem do skituringu. Przewodnik Tatrzański, trener w Tatrarunning zwycięzca biegu Ultra Granią Tatr z rekordem trasy, rekordzista trasy Biegu Rzeźnika, wielokrotny uczestnik najtrudniejszych zawodów skiturowych na świecie Pierra Menta.

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2021
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013