Warun raport 31.03

Kolejny weekend i kolejny „Warun raport”! Tym razem możemy śmiało powiedzieć, że dotarła do nas złota skiturowa wiosna. Długie dni, pełne słońca, a śnieg to nasz ulubiony firn (ważne jednak żeby wybrać dobry moment zjazdu bo jak wiadomo rano po nocy śnieg jest zmrożony, a po 17 robi się ciężki – nie kiedy niewielka warstwa lodoszreni). Oto jak wygląda aktualna sytuacja:

Chochołowska: Do schroniska totalny brak śniegu, na polanie morze krokusów, grań z Grzesia na Rakoń z płatami śniegu, Wołowiec z nawisami.

Chocholowska - zdjęcie: Szymon Mazur

Chocholowska – zdjęcie: Szymon Mazur

Czerwone Wierchy – podejście od strony Doliny Kościeliskiej jest bardzo kiepsko wyśnieżone i narty założymy dopiero powyżej 1500m. Grań czerwonych wierchów jest przejezdna choć w kilku miejscach trzeba omijać płaty trawy. Zjazd z Kopy Kondrackiej do schroniska jest w dobrym stanie – w żlebach dużo przyjemnego śniegu.

Zdjęcie z Ciemniaka w stronę Kościeliskiej. Autor: Kuba Brzosko

Zdjęcie z Ciemniaka w stronę Kościeliskiej. Autor: Kuba Brzosko

Czerwone Wierchy. Autor: Przemysław Piegza

Czerwone Wierchy. Autor: Przemysław Piegza

Dolina Młynicka (Słowacja) – póki co nasz faworyt – śnieg od parkingu i odpinamy narty tylko w jednym miejscu:

Dolina Gąsienicowa i Goryczkowa – od 1500m praktycznie wszystko jest wyśnieżone (choć trawne placki i kosówki jak najbardziej znajdziemy).

Czarny Staw. Autor: Elżbieta Nowobilska

Czarny Staw. Autor: Elżbieta Nowobilska

Jak będzie?

Ciepło będzie! Bardzo ciepło! Na weekend zapowiadane jest piękne słonko, nawet na wysokości powyżej 2000m. będzie na plusie. Śniegu natomiast nie zabraknie bo na Kasprowym jest go mocno ponad metr, a pokrywa w Pięciu Stawach sięga 90cm. Na Gąsienicowej szybko się zmniejsza i obecnie jest ok. 30 cm. Jeżeli planujecie długą skiture – to, to jest ten weekend!

Partner strategiczny

Biuro Promocji Zakopanego
Partnerzy

Beneficjent

Copyright SkitouroweZakopane.pl 2014.
Design by pxds.pl

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Podhalańska lokalna grupa działania współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 – LEADER

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

jordan retro 7 gs jordan retro 7 black jordan retro 7 white jordan retro 7 grey jordan retro 7 gs jordan retro 7 jordan 7 retro black jordan 7 retro white jordan 7 retro grey jordan 7 retro gs jordan 12 retro jordan 12 retro black jordan 12 retro white jordan 12 retro grey jordan 12 retro gs jordan 12 retro gs jordan retro 12 black jordan retro 12 white jordan retro 12 grey jordan retro 12 gs asics tiger asics tiger black asics tiger white asics tiger grey asics tiger gs timberland boots timberland boots black timberland boots white timberland boots grey timberland boots gs